1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SOSYAL SİGORTALAR BATAĞA DOĞRU
SOSYAL SİGORTALAR BATAĞA DOĞRU

SOSYAL SİGORTALAR BATAĞA DOĞRU

Deneyimli Sendikacı Lütfi Özter uyardı: 2013’te yaklaşan tehlike çok büyük… Sosyal Sigortalar batağa sürükleniyor… ‘AYLIK AÇIK 10 MİLYON TL’ ‘Sosyal Sigorta Reformu’ diyerek halka yutturulmaya çalışıla

A+A-

 

Deneyimli Sendikacı Lütfi Özter uyardı: 2013’te yaklaşan tehlike çok büyük… Sosyal Sigortalar batağa sürükleniyor…

 

‘AYLIK AÇIK 10 MİLYON TL’

 

 

 

‘Sosyal Sigorta Reformu’ diyerek halka yutturulmaya çalışılan hak gasplarının, fonu kurtaramayacağı ve çöküşü hızlandırmaktan başka bir işe yaramayacağını ifade eden deneyimli sendikacı Lütfi Özter, çok büyük bir sigorta felaketi ile karşı karşıya gelindiğini belirtti.

Özter, yeni düzenlemenin yürürlüğe girdiği Şubat ayından Mayıs sonuna kadar ortalama 4 milyon TL olarak seyreden aylık borçlanmanın, Haziran ayında 10 milyon TL’ye çıktığına vurgu yaptı.

Deneyimli sendikacı Özter, ‘Yanlış sigorta affından’ faydalanmanın yarattığı kısa vadeli rahatlamanın da 4 ayın sonunda tükendiğine işaret etti.

 

“Sosyal Sigortalar’ın Şubat 2012’den bu yana gerçekleşen prim tahsilatının ayda 20 milyon, Hükümet katkısı yaklaşık 15 milyon, gideri ise yaklaşık 45 milyon TL civarındadır” diyen Özter, afta sağlanan ek gelir tükendiği için aylık açığın 10 milyon TL’ye çıktığını ifade etti.

 

“Hükümet’in yanlış yaklaşımı ivedilikle değişmediği, hatalı önlemlerde ısrardan vazgeçilmediği, doğru önlemler süratle alınmadığı takdirde Kuzey Kıbrıs 2013’te tarihinin en büyük batağını Sosyal Sigortalar ile yaşayacaktır” diyen Özter, yaklaşan tehlikeye dikkat çekti.

 

Ayrıntılar bugün YENİDÜZEN’DE

 

 

 

Bu haber toplam 824 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler