1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SOSYAL MEDYADA TEPKİ YAĞDI
SOSYAL MEDYADA TEPKİ YAĞDI

SOSYAL MEDYADA TEPKİ YAĞDI

DIŞİŞLERİ BAKANI ÖZGÜRGÜN’E TEPKİ YAĞDI Dışişleri Bakanı Hüseyin Özgürgün’ün onlarca trafik cezasını sildirdiğini YENiDÜZEN’in ortaya çıkarmasıyla birlikte Özgürgün’e tepki yağdı. Bakanlık Müdürü Ulaş Kıvılcım tarafından Polis

A+A-

 

DIŞİŞLERİ BAKANI ÖZGÜRGÜN’E TEPKİ YAĞDI

 

Dışişleri Bakanı Hüseyin Özgürgün’ün onlarca trafik cezasını sildirdiğini YENiDÜZEN’in ortaya çıkarmasıyla birlikte Özgürgün’e tepki yağdı.

Bakanlık Müdürü Ulaş Kıvılcım tarafından Polis Genel Müdürlüğü’ne bakanın cezalarının silinmesini içeren bir mektubun basında yer almasının ardından, Özgürgün, “Müdürün iş güzarlığıdır” diyerek, “Trafik cezalarımın hepsini ödedim” açıklaması yaptı ancak işin gerçeğini YENiDÜZEN  belgelerle ortaya çıkardı.

Dün YENiDÜZEN’in manşete taşıdığı haberinde, Özgürgün’ün onlarca trafik cezasını sildirdiği, bunun onayının da Polis Genel Müdürü 1’nci Yardımcısı Pervin Gürler tarafından yapıldığı belgelenmişti.

Haberin büyük yankı uyandırmasının ardından, gazetemizi arayan birçok vatandaş, Özgürgün’e tepki yağdırdı, internetteki soysal paylaşım sitelerinde de en çok tartışılan konu oldu.

Sosyal paylaşım sitelerinde vatandaşlar Özgürgün’e ağır  ifadeler içeren tepkiler ortaya koydu.

Tüm tepkilere rağmen ise, Özgürgün sessiz kaldı.

11 CEZA İPTAL EDİLDİ, KAPATILDI

Dünkü haberde, 10 Temmuz 2012 tarihinde Dışişleri Bakanlığı’na,  Polis Genel Müdürü 1’nci Yardımcısı Pervin Gürler imzalı ‘İlgili yazılarınızda belirtilen sabit görüntülü radar cezalarının iptali uygun görülmüş ve kapatılmıştır’ yönünde yazı gönderildiği ortaya çıkarıldı.

Dışişleri Bakanlığı tarafından 19 Haziran 2012 tarihinde Polis Genel Müdürlüğü’ne yazılan yazılar sonucunda 11 cezanın iptal edildiği ve kapatıldığı da böylece belgelendi.

İŞGÜZARLIK!..

Bakanlık Müdürü Ulaş Kıvılcım ise,  19 Ocak 2012 tarihinde Polis Genel Müdürlüğü’ne gönderdiği yazıda, 16.12.2011 tarihinde 1014 numaralı sabit kamera cihazına saat 02.15'de 86 kilometre hızla giderken yakalan Özgürgün’ün kendi şahsi kullanımında olan DU 430 plakalı aracın bir cezaya maruz kalmamasını talep etmişti.

Özgürgün, bu yazıdan haberi olmadığını ifade ederek, “Müdürün işgüzarlığı” açıklamasın da bulunmuştu.

ÖZGÜRGÜN’ÜN ŞİMDİ NE DİYECEK?

 

Özgürgün ayrıca yaptığı açıklamada, Müdürü görevden alacağına da işaret ederek, “Böyle yazı mı olur? Bunun ne özrü ne de kabahati var? Kendisine de söyledim; bu konu basında işlenmeye devam ederse seni görevden alacağım. Çünkü o yazı ‘hade oğlum bırak da git’ yazısıdır’ demişti.

Ancak, ortaya çıkarılan belgeler sonucunda, Özgürgün’ün onlarca trafik cezasını sildirdi. Şimdi Özgürgün’ün kamuoyuna ne tür bir açıklama yapacağı merakla bekleniyor.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 2022 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler