1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SORUŞTURMA SÜRÜYOR, OLAY BIÇAK BULUNAMIYOR
SORUŞTURMA SÜRÜYOR, OLAY BIÇAK BULUNAMIYOR

SORUŞTURMA SÜRÜYOR, OLAY BIÇAK BULUNAMIYOR

Motel Elizel İşletmecisi Abdussamed Durmuş’un bıçaklanarak öldürülmesiyle ilgili cinayet soruşturması sürerken, olayla ilgili tutuklu bulunan zanlılar 8 gün daha tutukluluk aldı.

A+A-

 

 

 

Girne Turizm Limanı’nda yer alan Bafra Sokak’ta faaliyet gösteren Motel Elizel İşletmecisi Abdussamed Durmuş’un bıçaklanarak öldürülmesiyle ilgili cinayet soruşturması sürerken, olayla ilgili tutuklu bulunan zanlılar 8 gün daha tutukluluk aldı.

Moteldeki kasasında yüklü miktardaki parayı almak için Abdussamed Durmuş’un, başına sopa ile vurup 9 yerinden bıçaklayarak vahşice öldürdükleri ileri sürülen zanlılar Volkan Pirinç, Sami Akkaya ve İhsan Atar, dün yeniden Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Ceza Davaları Yargıcı Melek Esendağlı, huzurunda görülen tahkikat duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davada Kıdemli Savcı Erdinç Akyener ve Savunma Makamı hazır bulundu. Savcı Akyener, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görevli Müfettiş Muavini Murat Bayram’ı mahkemeye tanık olarak dinletti. Murat Bayram, mahkemede yeminli şahadet vererek olayla ilgili olguları aktardı.

 

8 GÜN DAHA…

Tahkikat Subayı, 1 Mart 2011 tarihinde Girne’de Eliza Motel’de meydana gelen “taammüden adam öldürme, adam öldürme ve kanunsuz bıçak taşıma” suçlarıyla bağlantılı olarak zanlıların tutuklandığını açıkladı. Meseleyle ilgili tahkikatın sürdüğünü, olayda kullanılan bıçağın henüz tespit edilemediğini belirten Murat Bayram, DNA raporlarının sonucunun beklenildiğini aktardı. Zanlıların cezai ehliyeti olup olmadığına dair Barış, Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesine götürüleceğini aktaran tahkikat subayı, zanlıların tahkikat amaçlı 8 gün daha tutuklu kalmalarını talep etti.

Yargıç Melek Esendağlı da Müfettiş Muavini’nin tüm şahadetini dikkate alarak tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların 8 gün süreyle poliste tutuklu kalmalarına emir verdi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 800 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler