1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Soruşturma devam ediyor
Soruşturma devam ediyor

Soruşturma devam ediyor

Lefkoşa’da kontrollerde yakalanan ve ülkede izinsiz kaldıkları tespit edilen 2 kişi mahkemeye çıkarıldı

A+A-

Lefkoşa’da yapılan polis kontrollerinde ülkede izinsiz olduğu tespit edilen zanlılar S.A. ve K.R., tutuklanarak bu sabah mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede mesele ile ilgili şahadet veren Polis Memuru Güral Kırcalılar, olayla ilgili bulguları aktardı. Kırcalılar,  huzurda bulunan zanlı S.A.’nın 21.08.2019 tarihinde Lefkoşa'da saat 00.30 raddelerinde Lefkoşa Polis Müdürlüğü Adli Şube’ye geldiğini ve yapılan muhaceret kontrolünde adı edilenin 30.11.2018 tarihinden itibaren KKTC'de İzinsiz İkamet ettiğinin tespit edildiğini söyledi.

Polis, zanlı K.E.’nin  20.08.2019 tarihinde saat 15.00 raddelerinde Lefkoşa Devlet Hastanesi'nden taburcu etme işlemleri sırasında Lefkoşa Devlet Hastanesi Amiri tarafından yapılan kontrolde öğrenci olmadığının tespit etmesi üzerine K.K.T.C' de ikamet izinsiz olduğundan şüphelenip Polis tarafından izinlerinin kontrol edilmesinin istendiğini belirtti.

Polis, zanlı hakkında muhaceret işlemlerinde yapılan kontrolde zanlının 01.12.2017 tarihinden itibaren K.K.T.C'de ikamet izinsiz olarak bulunduğunun tespit edildiğini anlattı.

Adı edilenlerin suçüstü hali gereği tutuklandığını ve KKTC’de ne maksatlarla kaldığının araştırılması gerektiğini belirtip, bu aşamada soruşturmaları salimen yürütebilmek için zanlıların poliste 2 gün tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Gülay Süleymanoğlu, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların 2 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Bu haber toplam 534 defa okunmuştur
Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler