1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ŞONYA İDDİALI: DP YÜKSELİŞTE
ŞONYA İDDİALI: DP YÜKSELİŞTE

ŞONYA İDDİALI: DP YÜKSELİŞTE

DP Genel Sekreteri Bengü Şonya, CTP/BG’nin KADEM’e yaptırdığı anket sonuçlarını değerlendirdi

A+A-

 

 

 

Demokrat Parti (DP) Genel Sekreteri Bengü Şonya, CTP/BG’nin KADEM’e yaptırdığı anket sonuçlarını değerlendirdi.

ART’de yayımlanan “KKTC Gündemi” programına konuk olan Şonya, “önümüzdeki hafta bir seçim yapılacak olsa, iddia ediyorum DP’nin çıkaracağı milletvekili sayısı, CTP’nin çıkaracağı milletvekili sayısından daha fazla olacaktır” diye konuştu.

Şonya, “CTP sonuçlardan memnunsa DP olarak bizim bir şikayetimiz yok. Anket sonucuna göre iktidar UBP’nin oy kaybettiği belirtiliyor. Bunu bilmek için kahin olmaya gerek yok, sağır sultan bile bu gerçeği biliyor ancak UBP oy kaybederken CTP’de oy kazanmıyor. Her ne kadar da anketteki soruları dikkatlice dizayn etmiş olsalar da gerçekte CTP de aşağıya doğru bir grafik izlemektedir” dedi.

Anket sorularının, ve özellikle seçimlerde verilecek oy ile ilgili olarak sorulan sorunun “kişiye özel” dizayn edildiğini ve vatandaşa net bir şekilde ifade edilmediğini savunan Şonya, anketlerin sorulan sorulara göre alınan cevaplara dayalı araştırmalar olduğu yorumunda da bulundu.

DP Genel Sekreteri Bengü Şonya, son dönemlerde yapılan bütün anketlerin sonucuna bakıldığında DP’nin sürekli yükselen bir grafik çizdiğini ve bu yükselişin süratinin giderek arttığını ileri sürdü.

DP’nin erken seçime hazırlı tek parti olduğunu da savunan Şonya, “Biz halkımız için erken seçim istiyoruz” dedi.

Şonya, “CTP bir yıl önce erken seçime yanaşmıyordu. Çünkü yaralarını sarmakla meşguldü. Belli ki onlarda artık belli bir noktada partiyi toparladığını düşünüyorlar. Ve bugün erken seçim konusunda ısrarcı oluyorlar”ifadelerini de kullandı.

UBP ve CTP’nin birbirinden farkı olmadığını da savunan Şonya “DP KKTC için son şanstır” dedi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 564 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler