1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SONUNDA ÖZÜR DİLEDİ
SONUNDA ÖZÜR DİLEDİ

SONUNDA ÖZÜR DİLEDİ

Meclis Başkan Yardımcısı, CTP Lefkoşa Milletvekili Mustafa Yektaoğlu, Cumhuriyet Meclisi Bütçesi’nin görüşülmesi sırasında yaptığı konuşmada, son dönemde Meclis’ten çıkan yasaların sayısında azalma olduğunu belirterek, bunun UBP’den ve k

A+A-

 

 

 

Meclis Başkan Yardımcısı, CTP Lefkoşa Milletvekili Mustafa Yektaoğlu, Cumhuriyet Meclisi Bütçesi’nin görüşmesi sırasında yaptığı konuşmada, son dönemde Meclis’ten çıkan yasaların sayısında azalma olduğunu belirterek, bunun UBP’den ve komitelerin eskiye göre çok az verimli olmasından kaynaklandığını ifade etti.

 

Mustafa Yektaoğlu, Meclis’e şiddet de gelirse Meclis’in durumunun daha da kötüleşeceğini belirtti.

 

Kürsü dokunulmazlığının engellenemeyeceğini belirten Yektaoğlu, yapılacak içtüzük değişiklikleriyle konuşma sürelerinin kısaltılabileceğini belirtti.

 

Ahmet Zengin’in bardak fırlatmasıyla Meclis’te ilk kez şiddet olayı yaşandığını, Zengin’in özür de dilemediğini belirten Yektaoğlu, bu gibi davranışların Meclis’te güvensizlik yarattığını ve başka kötü olayları tetiklediğini kaydetti, eleştirilere sabırlı olunmasını istedi.

 

ZENGİN

 

UBP İskele Milletvekili Ahmet Zengin ise, hatasını ve yanlış yaptığını kabul ettiğini ama kürsü dokunulmazlığına saygı gösterilmesini beklediğini söyledi.

 

Zengin, “Ben divanda bir hata yapmışsam bir milletvekilinin üstüme yürüme hakkı yok” dedi.

 

“Ben özür dilemesini de bilirim. Şimdi de özür diliyorum, başkandan da, vatandaştan da özür dilerim” diyen Zengin, kürsüyü 13 saat işgal eden konuşmacının (TDP Genel Başkanı Çakıcı), yasa maddesi dışına çıkan konuşmalar yaptığını, kendisinin Meclis personelini de düşünerek buna tepki gösterdiğini anlattı.

 

Mustafa Emiroğluları’nın yumruklarını sıkarak üzerine geldiğini, buna karşı sessiz kalamayacağını belirten Zengin, “Ben bardağı atıp atmadığımın bile farkında değilim. Ben rahatsız ettiğim bütün kesimlerden özür dilerim ama beni o olaya teşvik eden kişilerden asla!” diye konuştu.

 

BOZER

 

Meclis Başkanı Hasan Bozer yeniden söz alarak, iki milletvekilinin barışmasını sağladıklarını; Zengin’in burada söylediklerini ilk genel kurulda da söyleyeceğini ve olayın kapanacağını belirtti.

 

Bozer, bir daha böyle olaylar yaşanmamasını da diledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1033 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler