1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SONUCU BEKLEMEDİ DÖNDÜ…
SONUCU BEKLEMEDİ DÖNDÜ…

SONUCU BEKLEMEDİ DÖNDÜ…

Tokay görevinin başında!.. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu tarafından atanan Kamu Hizmeti Komisyonu üyesi Mustafa Tokay, görevine yeniden başladı. UBP’nin Kurultay sürecinde Başbakan İrsen Küçük’ün imzasını sahteleyerek Kamu Hizmeti Komisyon

A+A-

 

Tokay görevinin başında!..

 

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu tarafından atanan Kamu Hizmeti Komisyonu üyesi Mustafa Tokay, görevine yeniden başladı.

UBP’nin Kurultay sürecinde Başbakan İrsen Küçük’ün imzasını sahteleyerek Kamu Hizmeti Komisyonu Sınav Müdürü Emir Emirkanı ile belge hazırlayan Tokay, bir süredir ortalarda yoktu.

Olayın mahkemelik olmasının ardından bayram sonrasına kadar izin dolduran Tokay dün, Komisyon’daki görevine kaldığı yerden devam etti.

Kamu çalışanlarının herhangi bir olaya karışman ve soruşturması devam ederken, ‘görevden uzaklaştırma’ Tokay için geçerli değildi. Çünkü Komisyonu’nun yasası üyeler için böylesi bir maddeyi barındırmıyordu.

Etik olarak Tokay’ın mahkeme sonuçlanıncaya kadar göreve dönmesi beklenmezken, dün Tokay’ın iş başı yapmasıyla ortada ‘etik’liğinde kalmadığını gösterdi. 

 


 

Kaşif rahat, Küçük sıkıntılı…

 

UBP Kurultayı, mahkemeye taşındı ve bir ilk de gerçekleşmiş oldu. ‘Birlik, beraberlik’ mesajı veren UBP, mahkeme koridorlarında ayrıldı.

Dün Ahmet Kaşif’in, ‘ara emri’ ile ilgili başvurusu görüşüldü. Kaşif, rahattı, tavırlarından, yüzünün mimiklerinden bu belliydi.

Gün boyu şakalaştı, etrafa gülücükler dağıttı.

Kurultay süresince, çok da net olmayan açıklamalar yapan Kaşif, kurultayın biraz öncesinde ve sonrasında ise gündem yaratan açıklamalar yaptı.

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ile karşılıklı paslaşmaları, en son ‘Küçük’ün başkanlığını tanımıyoruz’ çıkışı akıllara kazındı.

İrsen Küçük peki nerdeydi? Bayram süresince tebrik kabul etti, tebriğe gitti, bölgeleri gezdi. Olası bir 2’nci turun hazırlığına başladı.

Yapılan açıklamalarla iyice canı sıkılan Küçük, ‘sıkıntılıydı’…

Bugün mahkeme savunma makamını dinleyecek, belki de Küçük, ifadesini yapacak, Divan Başkanı olan Hüseyin Özgürgün, verdiği kararı savunacak.

Ve karar için sancılı bekleyiş başlayacak. 

 


Kaşif 30 bin TL, Küçük?

 

Mahkemeydi, oydu buydu derken, bir noktayı aktarmayı unuttum. Söz UBP Kurultayı’na yeniden gelmişken belirteyim;

Biliyorsunuz UBP için bayağı masraflı bir kurultay süreci yaşandı. Neredeyse yenilmedik, içilmedik bölge bırakılmadı. En cafcaflısından kurultaya hazırlandı.

Hep merak edilen ise hiçbir zaman açıklanmadı.

 Ahmet Kaşif, kurultay için 30 bin TL civarında bir miktarın ayrıldığını açıklasa da İrsen Küçük, bu konuda tek bir açıklamada bulunmadı.

Yenilen yemeklerin faturasının kime kesildiği söylenmedi.

 


 

 

Enver bulundu ya, gerisi boş…

 

Enver Paşaoğlu’nun İstanbul’da kaybolmasıyla birlikte bir hüzün kaplamıştı içimizi… Ne yapar nereye gider, başına kötü bir şey gelir mi endişeleri…

Sosyal paylaşım sitesi Facebook’tan herkes Enver’in bulunması için çağrıda bulundu.

ATV kanalından Müge Anlı, aileyi stüdyoya çağırdı dün… ve telefonlar ardı ardına geldi. İzleyiciler, “Fenerbahçe’de gördüm, Cadde Bostan’da gördüm” ihbarları yaparken, stüdyodaki ailenin yüzünü hüzünden çok mutluluk gözyaşları kapladı.

Ve çok geçmeden belki de 20 dakika da Enver’in bulunduğu haberi geldi.

O andan itibaren UBP kurultayının mahkemesine kilitlenen, güzel ülkemin güzel insanları, Enver’in bulunmasıyla her şeyi unuttu.

Sosyal paylaşım sitesi Enver’in bulunmasının mutluluğu ile coştu da coştu…

 

 


 

Sodom ile Gomore ve tifüsün eşiğindeki Lefkoşa

 

“Nitekim dünya yüzünde artık;

Orta ve Doğu Afrika ile sağlıksız yaşam koşullarının hüküm sürdüğü bazı Güneydoğu Asya ülkelerinde rastlanıyormuş tifüse...

Yani neredeyse dünya, veba gibi, tifüsü de unutmuş...

Ama işte şimdi yoğun kirlilik, kalabalık nüfus, toplanamayan çöpler ve giderek artan bir şekilde görülmeye başlayan farelerin;

Başkent Lefkoşa’ya bu hastalığı da tanıştırma ihtimali çok yüksek...

Dünyanın kurtulmakta olduğu hastalıklar eşiğimizde artık...

Ve hala Lefkoşa’daki “Belediye krizi” çözülemiyor.

Herkes herkesi istifaya davet ediyor ama kriz de giderek derinleşiyor.

Başkent süratle;

Karantina koşullarına doğru ilerliyor.”


ALİ TEKMAN

 


 

Hedef kim

 

“Hükümet, devletin imkanlarını da seferber ederek Lefkoşa Belediyesi’nin görevlerin bir kısmına el attı. Açıkçası çöpleri toplamanın tüm sorunu çözeceğine inanırmış gibi yapıyor.

Bir işe yaramıyor elbette. Etraf yine çöp ve pislik içinde, sinekler yine kol geziyor, lağımlar yine taşıyor, sel yine basıyor, sokaklar yine karanlık, zabıta görevleri yine yapılmıyor.

Çöpleri toplayınca belediyecilik oyununu oynamış olacağını zannedenler, bu işin böyle olmayacağını hala anlamış değiller.

Cemal Başkan’ın dönüşü muhteşem olacak demişti başbakan, onu elleri ile görevinden aldıktan kısa bir süre sonra; fakat o ancak kendi dönüşünü kurtarabildi sonradan. Başbakandan da hayır yok Cemal Başkan’a artık. Bulutoğulları’na olmadığı gibi, Belediye’ye de pek bir faydası yok yapılmaya çalışanların. Ondan dostlar alışverişte görsün misali diyorum ya zaten.”

 

ÇİĞDEM DÜRÜST

 


 

Kabak müdürlerin başına patlayacak!

 

KKTC’de petrol dolum tesisinin olması ülkeye ne getirir bilmiyoruz.

 Belli ki birileri sırf cep doldursun diye tezgahlanmış bir olay.

 Ülkenin büyük bir kısmı ne idüğü belirsiz tesislere karşı koyarken hükümet kafaya takmış bir kere.

 Tüm tepkilere rağmen komiteyi de kurdular.

 Komite müdürlerden oluşmuş.

 Devlet Emlak ve Malzeme Dairesi Müdürü, Çevre Koruma Dairesi Müdürü, Jeoloji ve maden Dairesi Müdürü, Sanayi Dairesi Müdürü, İçişleri Bakanlığından ve Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’ndan birer müdür.

 Burada iki önemli konu var, birincisi müdürlerin petrol konusunda ne kadar uzman oldukları sorusu.

 İkincisi de Allah korusun ileride bir kaza bela olursa komitede oldukları için kabağın müdürlerin başında patlayacak olması.

 Asıl karar verenler ise her zamanki gibi yine yırtacak.

 

LEVENT ÖZADAM

 


 

FOTO YORUM

 

 

Hüda Avşaroğlu’nun paylaşımıyla… Fazla söze gerek yok…

 


“Amaç Lefkoşa’ya layık olduğu hizmeti verebilmektir. Hem biz, hem de belediye meclisi üyelerinin hedefi Lefkoşa insanına hizmettir.”

 

Nazım ÇAVUŞOĞLU (İçişleri Bakanı)

 


“Türkiye’den su geliyor. Üretimden kopan insanımız yeniden üretecek heyecanına kapılmış, ancak bakıyorum mevcut hükümet bu yönde bir çalışma yapıyor mu diye ne yazık ki en ufak bir çalışma yok. Peki şimdi suçlu Kıbrıs Türk halkı mı? Hayır.”

 

Serdar DENKTAŞ (DP Genel Başkanı)

 

 


 

 

“Dalgasız denize HERKES kaptan kesilir.!”

Cemal Kavalcıoğlu’nun profilinden

 

 

***

 

“Hiç bir ise yaramayan UBP'nin hemen ISTIFA etmesi gerekiyor.!Aksi halde Ülkeye verdikleri zarar telafi edilemez noktaya gelecek.!”

Can DENKTAŞ’ın profilinden

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1438 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler