1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SONUÇ BİLDİRGESİ AÇIKLANDI
SONUÇ BİLDİRGESİ AÇIKLANDI

SONUÇ BİLDİRGESİ AÇIKLANDI

Kamu-İş, sosyal güvenlik - sosyal sigortalar yasalarıyla ilgili değişiklik taslağının geri çekilmesi ve Sosyal Sigortalar Kurumu’nun sürdürülebilir bir yapıya kavuşturulması önerisinde bulundu. Kamu - İş Genel Başkan Sami Dilek’in yaptığı açı

A+A-

Kamu-İş, sosyal güvenlik - sosyal sigortalar yasalarıyla ilgili değişiklik taslağının geri çekilmesi ve Sosyal Sigortalar Kurumu’nun sürdürülebilir bir yapıya kavuşturulması önerisinde bulundu.

 

 

Kamu - İş Genel Başkan Sami Dilek’in yaptığı açıklamaya göre, sendikada Salı günü sosyal güvenlik - sosyal sigortalar yasalarının değiştirilmesiyle ilgili bilinçlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

 

Dilek, toplantıda, sosyal güvenlik - sosyal sigortalar yasalarıyla ilgili değişikliklerin enine boyuna tartışıldığını ve hükümeti “uyarma” kararı üretildiğini belirtti. Dilek, “Bakanlar Kurulu’ndan Meclis’e havale edilen taslağın geri çekilmesi, Sosyal Sigortalar Kurumu’nun sürdürülebilir bir yapıya kavuşturulması konularında mantıklı öneriler yapılması düşünceleri hâkim olmuştur” dedi.

 

Sami Dilek, şöyle devam etti:

 

“Seminere katılan Kamu - İş delegeleri ve üyeleri, uzmanların aktardığı bilgileri ve yasa taslağında mevcut olumsuzlukları da dikkate alarak, Bakanlar Kurulu’ndan Meclis’e gönderilen ve olumsuzluklarla dolu olan bu tasarının Meclis’ten geri çekilmesini, gerçekçi ve mantıklı önerilerle Sosyal Sigortalar Kurumu’nu ayakta tutacak ve sürdürülebilir bir yapıya kavuşturacak yeni öneriler yapılmasını önermektedir”.

 

Dilek, önerilerinin hayata geçirilmemesi halinde yönetim kuruluna yasal her türlü grev ve eylemi uygulama yetkisi verildiğini söyledi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 664 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler