1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Sönen Ocak
Sönen Ocak

Sönen Ocak

Bir yanda ligde hiçbir iddiası olmayan Yenicami. Diğer yanda düşmeme mücadelesi veren Ocak. Yarattığı bütçeye ve yaptığı transferlere rağmen mutsuz bir sezon geçiren Yenicami. Karşısında ise dördüncü antrenörü takımın başına getiren Ocak. Biri can pazarın

A+A-

 

 

Bir yanda ligde hiçbir iddiası olmayan Yenicami. Diğer yanda düşmeme mücadelesi veren Ocak. Yarattığı bütçeye ve yaptığı transferlere rağmen mutsuz bir sezon geçiren Yenicami. Karşısında ise dördüncü antrenörü takımın başına getiren Ocak. Biri can pazarında, diğeri ise prestij arayışında Maç öncesi ortam bu.

Maça gelince Yenicami her zaman çıktığı düzende sahadaki yerini aldı. Ocak ise liberolu sistemi tercih etti. Yeni hocasıyla sahaya çıkan Ocak, çok kötü bir görünüm sergiledi. Hiç bir hattı olumlu sinyal vermedi. Amaçsız bir Yenicami karşısında bu kadar kötü futbol oynamaları, kümede kalma yarışında işlerinin çok zor olacağı düşüncesindeyim. Bu kötü futbol için başka bir şey yazmak istemiyorum.

Benim esas üzerinde duracağım takım Yenicami. Evet lige başlarken şampiyonluk mücadelesinin en güçlü adaylarından biri Yenicami idi. Benim de en büyük favorim bu takımdı. Ancak iyi başlamayan sezon ne yazık ki beklenen düzeyde devam etmedi. Harcanan büyük paralara rağmen elde edilen derece, beklentilerden çok uzakta kaldı. Dünkü maça baktığımızda beklentim yetenekli gençlerin takıma monte edilerek senenin kadrosu oluşturulmasıydı. Teknik heyetin tercihi benim düşüncemle örtüşmedi. Rakibin küme düşme potasında olması da bu tercihe sebep oldu diye düşünüyorum. Çünkü olası bir olumsuz neticede herhalde türlü dedikodulara sebep olur diye düşünüldü.

Ama oyuna ikinci yarıda giren gençler oldukça göz doldurdu. Özellikle Çağdaş ve Hascan çok iyi bir görüntü çizdi. Bu gençler sezonu kapamaz ve çalışmaya devam ederlerse seneye takımın değişmez elemanları olurlar.

Maçın konuşulması gereken bir ismi ise gol krallığı yarışında bayağı öne çıkan Massa’dır. Sakat olmasına rağmen sahaya çıkıp görevini yaptı. Arkadaşlarının da yardımıyla goller attı. Direkten topu dışarı gitti. Ama o moralini bozmadı. Son haftaya krallık yarışında epey önde giriyor. Son hafta büyük bir sürpriz olmaz ise Yenicami yıllardan sonra bir gol kralı çıkaracak. Çünkü hafızam beni yanıltmıyorsa Enver Emin’den sonra Yenicami hiç gol kralı çıkaramadı diye hatırlıyorum.

Futbol adına bir üzüntümü de aktarmak istiyorum. Gelen hafta ligler sona erecek ve altı ay sonra tekrar başlayacak. Bu durum dünyanın başka hiçbir ülkesinde yoktur. Bu uzun ara futbolumuzu olumsuz etkilemektedir. Sporu ve futbolu seven herkes bu durumun düzeltilmesi için çaba harcamalıdır.

Üzerine görev düşenler bu duruma seyirci kalmamalı, inisiyatif yüklenmelidir. Eğer inisiyatif geliştirilip yeni düzenlemeye gidilmezse, seneye futbolumuz bugünden daha kötü durumda olacaktır. Bundan hiç şüpheniz olmasın.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 637 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler