1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Sona doğru
Sona doğru

Sona doğru

Evet, ligin sonlarına geldik artık. Her iki takımda da hedefler şampiyonluktan çok uzak. Bir tarafta play-out’a kalmama çabası, diğer tarafta ise play-out’a kalıp bir şans daha yakalama çabası. Acaba hangisi için kötü SON? Ligi rahat bir kon

A+A-

 

Evet, ligin sonlarına geldik artık. Her iki takımda da hedefler şampiyonluktan çok uzak. Bir tarafta play-out’a kalmama çabası, diğer tarafta ise play-out’a kalıp bir şans daha yakalama çabası.  Acaba hangisi için kötü SON?

Ligi rahat bir konumda bitirmek Bağcıl’ın bu noktadan sonra beklediği. Haftalar sonra ilk kez bu kadar motive olmuş gördüm takımı. Daha bir istekli oynadılar. Jacques eski günlerini yeniden yaşıyor. Önlem alınması gereken bir oyuncu. Gol becerisi üst düzeyde. Jacques’ın yanında Hakan Altın, arkalarında Smart’ın hareketliliği rakip savunmayı iyice terletti. Özellikle Jacques ve Hakan uyumu güzel goller getirdi bu maçta.

Göçmenköy karşısında tam bir takım oyunu izledik Bağcıl adına. Rakibinden farklı olarak sahanın her noktasını olumlu kullandılar. Rakip takımın zaaflarından yararlanmayı bildiler. Bunlar galibiyeti getiren önemli etkenlerdi.

Peki neydi Göçmenköy takımının zaafları?

Bağcıl takımı bu zaaflardan nasıl yararlandı?

* Göçmenköy savunması sürekli çizgi halinde kaldı. Atılan bütün ara paslar tehlike yarattı. Bağcıl orta sahasının bu toplardaki ustalığını pozisyon yarattı.

* Defans oyuncuları sadece rakibi karşılama çabasında. Oyun kurmaktan bihaber. Hiçbir topu olumlu kullanamadılar.

* Zaman zaman Tonguz’un kendi çabası ile savunmadan aldığı toplarla oyun kurma çabaları arkadaşlarında son buldu. Yapılan top kayıpları ileri çıkma çabalarını sonlandırdı. İkinci bölgede top tutamayan rakibine baskısını artıran Bağcıl, takımı sürekli ilerde tuttu. Bu da Göçmenköy savunmasına baskıyı artırdı. Yani Bağcıl takımı işi orta sahada bitirdi.

* Sol tarafı uzun bir koridor gibi. Bağcıl atakları sürekli bu bölgeden geldi. Sağ bek Devrim, sürekli alan değiştiren Hakan ve zaman zaman Smart bu bölgeyi istedikleri gibi kullandılar. Bu bölgeden yapılan ortalar, atılan toplar hep tehlikeli oldu. Kimse önlem almayı düşünmedi.

Takımda hatlar birbirinden bu kadar kopuk olan bir takım nasıl gol atacak? Gole bu kadar ihtiyacı olan bir takım alternatifler üretmeliydi. Dış şutlar ve duran toplar çare olabilirdi belki ama bunun için rakip ceza alanına gitmek gerekirdi. Bunu yaptıkları tek seferde ise kazandıkları penaltıyı değerlendirecek kadar motivasyonları yoktu.

Puana Bağcıl takımından daha çok ihtiyacı olan takım Göçmenköy’dü. Ancak puan alacak direnci gösteremedi sahada. Puan almak için oyunun gerektirdiklerini yapmak çok önemlidir. Rakip takımın oyununu bozacak baskıyı yapamadı Göçmenköy takımı. Bağcıl, topu ileri taşımakta sıkıntı yaşamadı. Top rakipteyken alan daraltıp topu kazanınca oyunu kenarlara açtı, ceza alanı içine taşıdı ve sonuca gitti. Bunları yaparken de hiçbir dirençle karşılaşmadı.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1044 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler