1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Son vuruşlar başarılı olamayınca
Son vuruşlar başarılı olamayınca

Son vuruşlar başarılı olamayınca

Dün, Cihangir’de baharı anımsatan bir havada oynanan Telsim Süper Ligi’nin kritik maçında orta sıraları hedefleyen ev sahibi Cihangir, kurduğu pahalı ve güçlü kadro ile şampiyonluğu hedefleyen Mağusa Türk Gücü ile golsüz berabere kaldı. Her ik

A+A-

 

 

Dün, Cihangir’de baharı anımsatan bir havada oynanan Telsim Süper Ligi’nin kritik maçında orta sıraları hedefleyen ev sahibi Cihangir, kurduğu pahalı ve güçlü kadro ile şampiyonluğu hedefleyen Mağusa Türk Gücü ile golsüz berabere kaldı. Her iki takım forvetleri son vuruşlarında başarılı olamayınca, her iki tarafı üzmeyen bir sonuç ortaya çıktı.

Aslında, hedefleri olan takımların aldığı kötü sonuçlardan sonra, filan takım, filan takımı durdu gibi sözler edilir. İşte, dünkü beraberlikten sonra kim kimi durdurdu diye düşünmeye başladım. Cihangir şampiyonluğa oynayan MTG’yi mi, yoksa MTG zirveye yönelen Cihangir’i mi?

Sonuçta, dünkü skor her iki takımada yaramadı diye düşünüyorum. Özellikle, pahalı kadrosu ile şampiyonluk hedefi olan MTG Cihangir’e göre daha zararlı çıktı.

Kurduğu güçlü kadro ile zirvede istediği yerde olmayan Mağusa Türk Gücü, dünkü karşılaşmaya çok iyi başladı. Orta sahada, Uğur, Ikedia, Feridun ve Derviş Kolcu ile ilk bölümlerde üstünlük kuran sarı-yeşilliler, Yasin Kansu ile Hüseyin Sadıklar’ı topla buluşturmaya çalıştı. Özellikle Ikedia’nın Kuzey Kıbrıs’ta çokça göremediğimiz driplingleri ile adam eksiltmesi sonucu takımını soktuğu net gol pozisyonlarında Cihangir defansı ancak, fauller ile yanıt verebildi. Bunun sonucunda da Cihangir erken gelen sarı kartlar ile tanıştı.

Gelişen MTG ataklarında, son vuruşlarda Yasin Kansu, Ferdidun ve Uğur’un vuruşları ya iyi bir gününde olan Türkkan’da kaldı ya da dışarı gitti.

Bu arada, az da olsa gelişen Cihangir ataklarında ve orta saha mücadelelerinde bu kez bu sertliğe ayak uyduran MTG, kartları görmeye başladı. İlk devre golsüzü sona ererken, her iki takımda üçer sarı kartla devreyi de kartlarda da eşitlikle tamamlıyordu.

Ne gariptir ki, ilk yarıda üstün olan MTG yerine, net gollük pozisyona giren Cihangir idi. Karşılaşmanın 35. dakikasındaki Cihangir atağında Halil Turan’ın kafa vuruşunu Erdoğ çizgi üzerinden çıkarırken, takımını da oyunda tutan futbolcu oldu.
Bana göre, maçın son bölümünde 83. dakikada gelen Cihangir golündeki yardımcı hakemi Olkan Özyanık’ın uyarısıyla tartışmalı ofsayt kararının dışında iyi bir yönetim gösteren orta hakem Mehmet Sezener’in oyunun kontrolünü elinde tutmak adına verdiği sarı kartlar yerinde kararlar idi.

Tamamen Mağusa Türk Gücü üstünlüğünde geçen ilk yarının ardından, ikinci yarıda bu kez roller değişti. Orta sahasının biraz daha öne çıkaran Cihangir, maçın yıldızı Ali Bayır’ın orta sahadaki organizatörlüğüne Can Özsoy, Fırat ve Sezer’in de ayak uydurması, kanatlardan da eski günlerindeki gibi bindirmelerle Hakan Yaşinses’in ortaları MTG defansını zor durumda bıraktı.

Bu kez, golleri kaçıran Halil Turan, Martin ve Cihangir’in gizli golcüsü Nasuh oldu. Bu yarıda da sahneye MTG kalecisi İbrahim çıktı ve zor pozisyonlarda yaptığı kurtarışlar ile alınan bir puanın kahramanlarından oldu.

Aslında, bu sezon il kez izlediğim Mağusa Türk Gücü’nde, antrenör Hasan Topaloğlu iyi bir takım yaratmış. Özellikle, ilk yarıda defanstan çıkışları, orta saha organizasyonları ve sürekli kanat atakları ile rakiplerinin üzerine gelen MTG ne yazık ki, 45.dakikalık bir takım görünümünde idi. Belki, yanılıyorum ama özellikle, ikinci yarıda çöken bir orta sahası vardı MTG’nin. Bir de, iyi bir yedek kulübesine sahip olan MTG’de Hasan Topaloğlu oyuna müdahalelerinde geç kaldı diye düşünüyorum.

Bir de, sezona şampiyonluk iddiası ile başlayan MTG’nin iki haftada dört puan kaybetmesi ile zirve yarışından geriye düşmesinin ilerleyen haftalarda devam etmesi halinde, mutlak şampiyonluk isteyen MTG yönetiminin teknik adam değişikliğini gündeme getirebilir mi diye bir düşünce geliyor aklıma.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 774 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler