1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SON ÜÇ GÜN
SON ÜÇ GÜN

SON ÜÇ GÜN

Ekonomi, Enerji Bakanlığı ile Tarım Bakanlığı bütçeleri kabul edildi. Neler konuşuldu? • CTP/BG Milletvekili Ferdi Sabit Soyer, kaynak sıkıntısının yaşandığı bir dönemde ihracat primi verirken bazı kesimlere ayrıcalıklı davranıldığını dile getird

A+A-

 

 

Ekonomi, Enerji Bakanlığı ile Tarım Bakanlığı bütçeleri kabul edildi.

 

 

Neler konuşuldu?

 

·        CTP/BG Milletvekili Ferdi Sabit Soyer, kaynak sıkıntısının yaşandığı bir dönemde ihracat primi verirken bazı kesimlere ayrıcalıklı davranıldığını dile getirdi.

·        CTP/BG Milletvekili Teberrüken Uluçay, ekonominin daha iyi bir noktaya nasıl geleceğini konuşurken etrafta olanlara da bakıp ona göre kararlar üretmek gerektiğini söyledi.

 

·        CTP/BG Milletvekili Mustafa Yektaoğlu, enerji politikalarının evrensel boyuttan çok uzak olduğunu belirterek, uygulamaların rotası belli olmayan gemi gibi seyrettiğini söyledi

 

·        CTP/BG Milletvekili Kadri Fellahoğlu, elektrik konusunda CTP döneminde çok büyük yatırımlar yapıldığını ve bir dönem elektrik alınan Güney Kıbrıs’a elektrik satılır duruma gelindiğini söyledi.  Fellahoğlu, özelleştirilmesi konuşulan KIB - TEK’in kesinlikle özelleştirilmemesi gerektiğini kaydetti.

 

·        TDP Milletvekilli Mustafa Emiroğluları, kaçak işgücünün kayıt altına alınması adına gerçekleştirilen affın, ne ilk ne de son olacağını savunarak, birçok faktörün etkili olduğu kaçak iş gücü konusunda daha farklı stratejiler geliştirilmesi gerektiğini belirtti.

·        ÖRP Genel Başkanı Turgay Avcı, elektriğe yapılan zammın, ayakları üzerinde durmaya çalışan bir ekonomi politikasıyla uyuşmadığını ileri sürerek, girdi maliyetlerinin bu kadar yüksek olduğu koşullarda kalkınan ve üreten bir ekonominin söz konusu olamayacağını belirtti.

·        Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu, yaptığı konuşmada, eleştirilerin yanı sıra önerilerde bulunan muhalefetin söylediklerini önümüzdeki dönemde değerlendirip, “daha başarılı nasıl olabiliriz”in üzerinde çalışacaklarını söyledi.

 

·        Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun KKTC’nin artık KOBİ’lerle ilgili bir politikası olduğunu kaydetti.  Atun, akaryakıt ile ilgili fiyat politikalarının, yurt dışından kaynaklanan maliyetlerle belirlendiğini ve elektrikteki zammın da buna bağlı bir gelişme olduğunu söyledi. Atun, bu zamların kaçınılmaz olduğunu kaydetti.

SON ÜÇ GÜN

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu, 2012 Mali Yılı Bütçe Yasa Tasarısı’nı görüşmeye yarın devam edecek.

Meclis Genel Kurulu’nun yarınki toplantısında program gereği Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Kamu Hizmeti Komisyonu Başkanlığı bütçeleri ele alınacak.

Salı günü Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı bütçelerini görüşecek olan Genel Kurul, çarşamba günü Mahkemeler ve Maliye Bakanlığı ile Gelirler bütçelerini ele alarak bütçe görüşülmesini tamamlayacak.

2012 mali yılı bütçesi, onaylanmasının ardından 1 Ocak’tan itibaren yürürlüğe girecek

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1076 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler