1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SON OLMASIN
SON OLMASIN

SON OLMASIN

Ne Çetinkaya, ne Doğan Türk Birliği, ne Gençlik Gücü, ne Fenerbahçe ne Galatasaray, şampiyonluk Geçitkale’de kutlanır

A+A-

 

 

 

 

On iki yıl aradan sonra İkinci Lig’e şampiyon olarak terfi eden Geçitkale Günay Spor Kulübü, elde ettiği başarıyı Geçitkalelilerle şehir meydanında kutladı. Şampiyonluk Şöleni’nde Erkan Erzurumlu’nın şarkılarıyla coşan Geçitkale, kupasını bir kez daha konfetiler ve havai fişekler eşliğinde aldı

 

Necmi Belge

 

12 yıl aradan sonra, bu sezon yeniden İkinci Lig’e dönen Geçtikale Günay Spor Kulübü, geçtiğimiz Cumartesi günü şampiyonluk coşkusunu çılgınlar gibi yaşadı.

Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun’un da, doksan dakika izlediği Serdarlı 14 Ağustos Stadı’nda yer alan ve bir ara Geçitkale’nin, 3-1 geriye düştüğü karşılaşmayı sahanın yıldızı Burak’ın iki, Ahmet Duran ve İzzet Çavuş’un golleriyle 4-3 kazananınca Geçitkaleliler elde ettikleri başarıyı kutladılar.

Orta hakem Irmak Emin’in bitiş düdüğü ile sahaya dalan Geçitkaleliler, futbolcular ile kenetlendi.

 

KUTLAMA ŞÖLENİ

Daha sonra, konvoy halinde Geçitkale köy meyadanı’na giden Geçitkaleliler, herkese şampiyonluk nasıl kutlanır dersi verircesine kutlama şölenine geçti. Binin üzerinde Geçitkaleli ve bölge halkının katıldığı şölende, Erkan Erzurumlu ve arkadaşlarının çaldığı müziğe eşlik eden Kıbrıs gecelerinin güçlü sesi Selen Selenada’nın söylediği şarkılarla coştu.

Şölende Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif, Ekonomi ve Enerji Bakanı Suat Atun, Geçitkale Belediye Başkanı Kıvanç Buhara ve Geçtikale Günay Spor Kulübü Başkanı Olsan Oran, yaptıkları konuşmalarla konuklara ayrı bir coşku yaşattılar.

 

FUTBOLCULAR TEK TEK ÇAĞIRILDI

Şölenin sonunda, sahneye davet edilen futbolculara şampiyonluk kupası konfetiler ve havai fişek gösterisi eşliğinde şölene katılan bakanlar tarafından verildi.

Kupa sonrası sahneye bu kez Doğan Baybora ve Mustafa çıkarken, kutlamalar sabahın ilk ışıklarına kadar devam etti.

Kutlamalar sırasında yöre halkına dağıtılmak üzere takılan dört döner makinesindeki dönerler de halka dağıtıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Bu haber toplam 522 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler