1. YAZARLAR

  2. Hasan Ecer

  3. Son deplasmandan üç puanla dönüldü
Hasan Ecer

Hasan Ecer

Yazarın Tüm Yazıları >

Son deplasmandan üç puanla dönüldü

A+A-

 Böyle havaları futbol oynadığım dönemlerde de hiç sevmezdim. Hatta nefret ederdim. Şiddetli esen rüzgara karşın, bırakın futbol oynamayı, topu kontrol etmek, pas vermek, şut atmak çok zor olur. Hem hava şartları ile mücadele edeceksiniz hem de rakibinizle. İnanın, böyle bir havada futbol oynamak, sirkte ipin üzerinde yürümekten daha zordur.

          Rüzgarı arkasına alarak oyuna başlayan Yenicami, baskılı görünse de, top kontrolünün zor olması yüzünden organize atak geliştiremedi.

         İlk devrede akılda kalan üç hareket vardı. Maçın 25’inci dakikası içerisinde, önce Bogaziçi'nden Abdullah'ın şutu Yenicami direğinde patladı. Ardından aynı dakika içerisinde, bu kez Yenicami'den Halil Turan’ın güzel şutunu Ersoy önledi. İlk devrenin son dakikası dolarken Neval'in şutu yine direkten döndü ve devre tamamen bir kör dövüşü şeklinde tamamlandı.

          Oyunun genelinde, hem sahanın, hem de havanın kötü olması nedeniyle, futbol adına pek bir şey izleyemedik. Y.Boğaziçi, savunma ağırlıklı bir oyun oynadı. Yenicami’yi ligte rakip görmedikleri için, sakat futbolcularını bu maçta riske sokmak istemedi. Onlar için esas olan, önümüzdeki hafta kupa maçında karşılaşacakları, Yalova maçı önemliydi. Çünkü eğer Yalova’yı elerlerse, tarihinde ilk kez kupada ilk dörde kalmış olacaklar.

         Bu nedenlerden dolayı ve  rakibinin gücünü de bildiği için, ileride Çil ve Türker'i oynatarak kontradan gol bulmak istedi. Fakat orta sahadan ileriye verimli servis çıkmayınca, onların da oyuna katkıları fazla olmadı.

        Günün en enteresan olayı ise yayıncı kuruluşun kamerasının, sahaya ikinci devrenin başlama vuruşundan sonra gelmesiydi. Süper Lig'te, liderin maçında kamera yoksa, futbolumuzun durumunu siz değerlendiriniz. 

        İkinci devreye bu kez rüzgarı arkasına alarak oyuna başlayan Yenicami, topu yere oturtup, daha çok top çevirmeye başladı. Fakat oyunun temposu ilk deveki oyundan farklı değildi. Oyun gelişi güzel oynanırken ve oyunun kontrolü de Yenicami'nin kontrolünde iken, bir anda hem saha içerisinde hem de tribünlerde yaşanan gerginlik Yenicami’nin golünü getirdi.

         Y.Boğaziçi seyircisinin Neval'e, Neval'in de tribünlere karşı hoş olmayan davranışları maçın tansiyonunu bir anda yükseltti ve Yenicami hareketlilikten golü buldu. Neval'in güzel ortasını Esin şık bir kafa vuruşu ile topu ağlarla buluşturdu ve rahat bir nefes aldı.

         Geçen hafta sahanın yıldızlarından bir olan Çagdaş, bu hafta yedek kulübesindeydi. Kendisine ikinci devrenin 71’inci dakikasında görev veren hocasını yanıltmadı ve attığı şık golle de takımının galibiyetini perçinledi.

         Böylelikle Yenicami, sezonun son deplasman maçını da kazanarak, şampiyonluğa emin adımlarla yaklaşmış oldu. Geriye kalan dört maçını Lefkoşa’da oynayacak olan Yenicami’ye artık şampiyon diyebiliriz.

Bu yazı toplam 1162 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar