1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SON DAKİKA MÜNHAL
SON DAKİKA MÜNHAL

SON DAKİKA MÜNHAL

Elektrik Kurumu Yönetimi, akşam saatlerinde açıkladığı münhalle 13 mühendis, 23 de teknisyen almak için Salı gününe dek başvuru kabul ettiğini duyurdu. Elektrik Kurumu Yönetim Kurulu, akşam saatlerinde yaptığı münhal duyurusuyla, Teknecik için 3 makine m

A+A-

 

 

Elektrik Kurumu Yönetimi, akşam saatlerinde açıkladığı münhalle 13 mühendis, 23 de teknisyen almak için Salı gününe dek başvuru kabul ettiğini duyurdu.

Elektrik Kurumu Yönetim Kurulu, akşam saatlerinde yaptığı münhal duyurusuyla, Teknecik için 3 makine mühendisi, 10 elektrik-elektronik mühendisi, 13 de teknisyen alınacağını; bölge amirlikleri için de 10 teknisyen alınacağını belirtti.

 

KANAL SİM’e konuk olan, Yrd. Doç Dr. Tufan Erhürman, Elektrik Kurumu Yönetim Kurulu’nun kararını yorumladı: Bu grev kırıcılığıdır. Grev üzerine münhal kararı almak hukuka aykırı.

 

Telefon ile KANAL SİM’e bağlanan, EL-SEN Başkanı Tuluy Kalyoncu, Kıb-Tek yönetiminin kararıyla ilgili olarak, “insanların geleceği ile oynamaya devam ediyorlar, Başbakan hem özelleştirme yapacağını söylüyor, hem de yeni istihdam açıklıyorlar. Bu etik değildir. Bu karar çalışanları yıldırmadı, hukuksal açıdan inceleme başlattık” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Bu haber toplam 1649 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler