1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Son beş yılın en iyi Cihangir’i
Son beş yılın en iyi Cihangir’i

Son beş yılın en iyi Cihangir’i

Dün, Şht.Hüseyin Ruso Stadı’nda K.Kaymaklı’yı sadece lig ikinciliği açısından ilgilendiren karşılaşmada, bu sezon büyük bir çıkış gösteren “Mesarya’nın Yıldızı” Cihangir 2-1 mağlup etti. Bu sonuçla, K.Kaymaklı ikinciliği Ma

A+A-

 

 

Dün, Şht.Hüseyin Ruso Stadı’nda K.Kaymaklı’yı  sadece lig ikinciliği açısından ilgilendiren karşılaşmada, bu sezon büyük bir çıkış gösteren “Mesarya’nın Yıldızı” Cihangir 2-1 mağlup etti.

Bu sonuçla, K.Kaymaklı ikinciliği Mağusa Türk Gücü’ne terk ederken, sezonu 45 puanla tamamlayan kırmızı-lacivertliler son beş yılın en başarılı Cihangir’i olarak, sezonu tamamlamış oldu.

Sezon başında, yeni bir başkan Aytaç Karavezirler ile sezona başlayan Cihangir kanımca, bu özgüvenle eğer hedef büyütebilseydi belki de, daha üst sıralarda  yer alabilirdi.

Ancak, temkinli bir başkan Aytaç Karavezirler ve teknik direktör Fırat Canova  ile yola çıkan Cihangir, büyük ölçüde koruduğu artı  bir-iki futbolcu ile takviye ettiği kadro ile “Mesarya’nın Yıldızı” olduğunu kanıtladı.

Bundan sonra artık, bu büyük camiaya şampiyonluk yakışır diye düşünüyorum. Büyük bir vizyona sahip olduğuna inandığım Başkan Aytaç Karavezirler ve Teknik Direktör Fırat Canova ele ele verip, bu kadroyu bir-iki yıldız futbolcu ile takviye ederken, Cihangir camiası olarak, kenetlenirse neden şampiyon olmasın?

Cihangir hakkındaki bu kısa mukkadimeden sonra, çok da heyecanı olmayan ve K.Kaymaklı’nın aklının  27 Nisan 2012 Cuma günü oynayacağı  Federasyon Kupası finalinde karşılaşmaya geçelim.

İşte bu, Federasyon  Kupası finalini düşünen Forest, Cihangir karşısına Çağan, Jeffrey, Mehmet Kaygısız ve golcü Ertaç’ı tribüne göndererek çıktı.

Ne var ki, Teknik Direktör Mustafa Özarabacı’ın bu futbolcuların yerine oyuna sürdüğü futbolcuların da başarılı olduğu söylenemez. Burada, hangi K.Kaymaklı futbolcusu başarılı, hangisi başarısız olduğu söyleminden çok, K.Kaymaklı’nın kendisini motive edeceği bir gerekçesi olmadığını söyleyebİlirim.

Durum, böyle olunca bir formalite maçına dönüşen karşılaşmada, yine de iyi bir şeyler yapmak için çabalayan konuk Cihangir idi. Can Özsoy,  Hasan Yaşinses ve Halil Turan ve Ekele ile oyunda dominant olan Cihangir, Fırat’ın ve Ali Bayır’ın da sahne almasıyle Ruso’da güzel bir resital verdi.

Kalede Türkkan, her zamanki özgüveni ve büyümesiyle Kuzey Kıbrıs’ın en iyi iki kalecisinden biri olduğunu gösterirken, Sezer ve Ferda görev adamı olduklarını, Kaan ile Mustafa Tekpınar da görünmez kahramanlar olduklarını kanıtladılar.

Yukarda dediğim gibi, lig açısından ununu eleyen, eleğini asan K.Kaymaklı tü,m konsantrasyonunu en son  tam sekiz yıl önce 2004 yılında kazandığı Federasyon Kupası finaline odaklandığı için bu maçtaki kötü performanslarını mazur görüyorum.

Bu arada çok da kritik olmamasına rağmen, bu maçı çok mükemmel bir şekilde yöneten orta hakem Hakan Muhtaroğlu belki de maçın en iyi adamıydı.    

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 561 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler