1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Son 5 dakika yetti
Son 5 dakika yetti

Son 5 dakika yetti

Federasyon Kupası adı altında dün Telsim Süper Ligi’nin güçlü ve iddialı takımı Doğan Türk Birliği kendi evinde 2’nci Lig ekibin doğu bölgesi temsilcilerinden Dumplupınar’ı konuk etti. Lig maçlarında görmeye alıştığımız çetin mücadele, t

A+A-

 

 

 

Federasyon Kupası adı altında dün Telsim Süper Ligi’nin güçlü ve iddialı takımı Doğan Türk Birliği kendi evinde 2’nci Lig ekibin doğu bölgesi temsilcilerinden Dumplupınar’ı konuk etti. Lig maçlarında görmeye alıştığımız çetin mücadele, tempolu, bol gol pozisyonlu ve heyecanı yüksek karşılaşmalar yerinde dün maç oldukça sönük geçti.

Maça Doğan taraftarları yine gerekli ilgisini gösterdi. Tribünlerdeki yerlerini yine aldılar. Aldılar almasına da Doğan Türk Birliği futbolcuları Kupa maçının havasını ve ciddiyetini son 5 dakika hariç pek alamadılar.

Maçın geneline yani son 5 dakikalık bölümün dışında kalan 85 dakikaya değinecek olursak dünkü kupa karşılaşması tamamen orta saha mücadelesi altında geçti.

 

***

Maç düşük tempo ile başladı. Her iki takım adına da ciddi anlamda net gol pozisyonu yoktu. Her iki takımında orta saha oyuncuları hücum organizasyonlarında forvetlere yeterli desteği sağlayamadı, forvetlerin istediği toplarla buluşturamadılar.

Hem Doğan hem de Dumlupınar oyuncuları çok pas hatası yaptılar, çok kolay top kayıpları ile etkisiz ve kısır ataklar geliştirdiler. Ve ilk devre bu kısır döngü içerisinde 0-0 eşitlikle tamamlandı.

İkinci Lig ekibi Dumlupınar’ın kadrosu ve gücü zaten belli ve ortada. Ellerinden gelen mücadeleyi ve oyunu oynamaya çalıştılar. Mücadelelerini maçın son dakikasına kadar gol yememek adına yaptılar. Takım adına en başarılı isim genç kaleci Onurhan idi. Maç içinde önemli ve şık kurtarışlar yaptı. Kalesinde genç olmasında rağmen güven verdi.

Doğan Türk Birliği takımında ise Caner hoca Kupa maçı münasebeti ile Lig maçlarında pek forma şansı bulmayan genç ve yedek oyuncularına şans verdi. As ve sürekli ilk 11’de değişmez isimlerden diyebileceğimiz sadece Sabri, Fırtına, Samory, Kamara ve Ahmet Saygı vardı. Başarılı orta saha oyuncusu Raif Selden’in aldığım bilgiye göre hafif sakatlığı bulunuyordu, riske atılmayarak yedek kulübesinde maçı tamamladı.

Bu oyuncularla birlikte birde son haftalarda sakatlık sıkıntısı içerisinde Aydın’ı da Caner hoca ilk 11’de düşündü. İyi ki düşünmüş ve Aydın’ı banko oynatmış. Neden mi? nedeni çok açık çünkü Aydın dün sahada olan 22 oyuncu içersinde ve hatta oyuna sonradan giren tüm oyuncular içerisinde performansı en iyi olan en başarılı oyuncuydu.

 Sağ taraftan DTB adına birçok top taşıdı, güzel ortalar yaptı. Sağ kanatta hücumsal anlamda etkili oyunu ile bir kez daha gösterdi ki, bu genç yetenek Doğan takımı için çok önemli bir oyuncu.

Doğan’ın önemli yıldızı Ceyhun dünkü karşılaşmada hiç yoktu. Hiç yoktu derken ne ilk 11 de, ne yedek kulübesinde ne de tribünlerde. Geçtiğimiz hafta içinde izinli bir şekilde ailesini görmek için izinli olarak Türkiye’ye gitmişti belikli henüz adaya dönmemiş.

 

***

Vee ! maçın son 5 dakikası.. Sahneye yine Sabri çıktı. “Sabri’de olmasa!” diyeceğim yine ama kimseler kızmasın, kırılmasın.. Çünkü yine yerinde sahneye çıkmasını bildi yıldız oyuncu.

Sağdan Aydın’ın şık korner atılına harika yükselip ayni şıklıkla kafa gole ile takımına yine can verdi, gol perdesini açtı, beklide uzatmaya gidecek olan sıkıcı ve heyecansız maçı orda bitirdi. Belkisi fazla aslında çünkü öyle oldu.  Son gol perdesini de Ahmet Saygı’nın ceza sahası dışında vurduğu müthiş güzellikteki şutu ile gelen ikinci gol ve gelen bir üst tur.

 

***

Belki dünkü Dumlupınar karşısında DTB oyuncuları kupanın ciddiyetini, önemini henüz pek iyi algılayamamış. Belki de zayıf rakip karşısında iyi konsantre olamamış, o havaya girememişler. Ve belki de bu oyunculara son 5 dakika içerisindeki hareketlenme ve istek dünkü turu geçmelerine yetmiş..

 Amaaa..!  bundan sonraki diğer turlarda bu oyun anlayışı ve ciddiyetsiz oyun anlayışının pek de yeteceğini eminim kendileri de maç sonunda oturup düşünmüşler ve anlamışlardır.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1160 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler