1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SON 15 GÜN
SON 15 GÜN

SON 15 GÜN

Trafik Kazalarını Önleme Derneği (TKÖD) Başkanı Mehmet Zeki Avcı, motosiklet sürücülerini uyararak, motosikletlerde koruyucu kask takılmasının 1 Ekim’den itibaren zorunlu hale geleceğini hatırlattı. Avcı, yaptığı yazılı açıklamada, motosiklet kazala

A+A-

 

 

Trafik Kazalarını Önleme Derneği (TKÖD) Başkanı Mehmet Zeki Avcı, motosiklet sürücülerini uyararak, motosikletlerde koruyucu kask takılmasının 1 Ekim’den itibaren zorunlu hale geleceğini hatırlattı.

Avcı, yaptığı yazılı açıklamada, motosiklet kazalarında, özellikle beynin korunması için kullanılan koruyucu kaskların ölümü ve felçli kalmayı önleyebildiğine dikkat çekerek, son gününün beklenmemesi, insan canını ön planda tutarak hemen miğfer takılmasına başlanması gerektiğini kaydetti.

“Özellikle yemek dağıtımı yapan lokantaların çalışanlarına hemen kask sağlamaları can kurtarıcı olacaktır” diyen Avcı, yemek sipariş verenlerin de kasksız gelen motosikletliden yemeği teslim almamasının hayat kurtarıcı olacağını vurguladı.

1 Ekim’den itibaren kasksız sürülen motosikletler polis tarafından durdurulup para ve puan cezasına tabii tutulduktan sonra yoluna kasksız devam etmesine müsaade edilmemesi gerektiğini de ifade eden Avcı, anayollarda tüm motosikletlilerin kask takma zorunluluğunun ise geçerli olduğunu, halen anayollarda kasksız motosiklet kullanmanın yasak olduğunu da belirtti.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1233 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler