1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Somurttu!..
Somurttu!..

Somurttu!..

Lefkoşa’nın tarihi çarşısı Bandabulya (Bandabulia)’nın restore edilerek, açılışı gerçekleşti. Açılışa katılan Avrupa Komisyonunun Genişleme ve Komşuluk Politikalarından Sorumlu Üyesi Stefan Füle’nin konuşması alkışlanırken, Belediye Başk

A+A-

 

Lefkoşa’nın tarihi çarşısı Bandabulya (Bandabulia)’nın restore edilerek, açılışı gerçekleşti. Açılışa katılan Avrupa Komisyonunun Genişleme ve Komşuluk Politikalarından Sorumlu Üyesi Stefan Füle’nin konuşması alkışlanırken, Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları’nın konuşmasının içeriği anlamsızdı.

Füle, belli ki açılış öncesi Bandabulya hakkında bilgi almış, iyi hazırlanmıştı. Her bir cümlesinin içerisinde hem eski çarşıya, iki topluma dair hem de çözüme dair mesajlar vardı.

Esnafı unutmadı, emeği geçenlere tek tek teşekkür etti. Güler yüzü, sempatik ve rahat tavırları ile ilgileri üzerinde topladı. Konuşması biraz uzun olmasına karşın, güzeldi.

Lefkoşa Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları belli ki bedenen ordaydı, ruhu başka yerlerdeydi.

Somurtkandı, gülmüyordu, tepkisizdi...

Biraz da sanırım BES’in açılışta gerçekleştirdiği eyleme canı sıkkındı. Ama buna hakkı yoktu.

Böylesi önemli bir günde kürsüye çıkan Bulutoğluları, iyisiyle kötüsüyle bunu başarmada katkısı olduğunun mutluluğunu yaşayacağına, savunma yaptı.

Lefkoşa eski belediye Başkanı Kutlay Erk’e hitaben, ‘evet senin zamanında proje oldu ama bunu yapmak cesaret isterdi, belediyelerde devamlılık önemlidir’ diye göndermede bulundu.

 Böylesi bir ortamda buna gerek yoktu.

Asfalt eleştirilerine de sert cevap verdi, konuşması çekilmezdi.

Bence sadece birkaç teşekkür etse ve konuşmasını bitirse Cemal Başkan ve bugünün mutluluğunu yaşasa yeterdi.

Fazla söze gerek yoktu.

Ve hükümet, Bakanlar Kurulu nedeniyle sanırım orada yoktu. Sadece UBP Vekili Hasan Taçoy açılışta yer aldı.

Kebapçı, butik ve gereksiz ne kadar açılışta boy boy dizilen bakanlar böylesi bir açılışta yer almadı.

En azından Turizm Bakanı Ünal Üstel orada olmalıydı…

CTP Vekili Özdil Nami, Eski Belediye Başkanı Kutlay Erk, hem belediyeye hem de esnafa büyük emekleri olan Semavi Aşık oradaydı, en ön sırada yerini aldı, esnafın mutluluğuna ortak oldu.

 


*Toparlanmıyoruz

Ütüsüz yada ütülü gömleğin farkı benim içinde vardır mutlak. Ütülü tercihimdir ama yoksa durup ütüleyecek halim de yoktur. Bunu bana toparlanma adına öğretmeye kalkmanın alemi de bu saatten sonra hiç yoktur.

Galiba bu sebeptendir, Sayın Özersay’ın Sosyal medya aracılığıyla başlattığı “Toparlanıyoruz” hareketi bana baştan itici geldi. İnanın, “bu hareketin arkasında başkası vardır”, “ilkeleri belli değildir”, “ esas niyet halka yeni afyon sunmak “ vs gibi fısıltılara hiç aldırmadım. Ben isme de taktım kardeşim.

Ne demek yahu “Toparlanıyoruz” . Bir yere mi gideceğiz de çantayı bavulu toplamaya çağrılıyoruz sanki.

 Yok! Sevmedim.”

BÜLENT DİZDARLI

 


Dini bütün kolejliler yetişecek

“Şu kolej ve düz lise uygulamaları arasındaki farkı da yeri gelmişken bana birileri anlatabilir mi? İki okul arasındaki farkın ne olduğunu ve bu farkın gelecekte çocuklara nasıl yansıyacak bir eğitim sistemi kurulduğu konusunda da bizi aydınlatsınlar. Aydınlatsınlar ki, anlayabilelim farkını da çocuklarımızı ona göre yönlendirelim. Çünkü imam hatip ya da daha modern söylemi ile ilahiyat koleji adı altındaki bir okulda da kolej eğitimi verilecekse artık düz liselerimizi kapatalım, yurdumuzdaki tüm okulları kolej yapalım. İlahiyatı da, feni de, matematiği de, yabancı dili de olsun şu kolejlerin…”

 

ÇİĞDEM DÜRÜST

 


Mağduriyetler kenti Lefkoşa…

“Başkent Lefkoşa’yı haftalar boyunca sarsan grev kalktı diye olaya ilgi azaldı. Oysa ülkesel önemi açısından başkent belediye krizi gündemimizin tepesinde ve çözümsüzlüğün sarmalında olanca haşmetiyle durmaktadır. Olanaksızlıklar, parasızlık ve moralsizlik nedeniyle şu anda verilemeyen yığınla belediye hizmetinin yeni patlamaları tetiklemesi çok yakındır.

   Düşünün ki, kasası tamtakır kalan belediyemizin araçlarında mazot ve benzin bile yok… Akaryakıt istasyonları belediyeye kredili satışları durdurdu. Araç yetersizliği, kentsel sorunlara ve şikâyetlere ulaşılmasında önemli bir engel… Asıl unutulmaması gereken şu ki, belediyenin en önemli sorumluluklarından biri olan gıda satış yerleri denetimleri de bu yürütülemeyen araçlarla yapılabilmektedir.”

AHMET TOLGAY

 


 

“Hayır benim anlamadığım şey, bu UBP hani be da karpuz gibi ikiye bölündüydü?E aha adamlar hep beraber el öptürürler? Oyna Mamma, Oyna GG!!!”

ULAŞ BARIŞ’ın profilinden

*** 

“Bir kapatıp açsak acaba ülke düzelir?”

Aziz Karaaziz’in profilinden

 

 


 

EL ÖPME!

Başbakan İrsen Küçük, UBP’nin genişletilmiş ilçe toplantısında yaşlı bir adama elini öptürürken fotoğraflandı. Sosyal medyada, “öpene de öptürene de ayıp” tepkileri yer aldı.


 

 

BELEDİYELER YASASI…

“İçişleri Bakanı Çavuşoğlu ‘Belediyeler Değişiklik Yasa Tasarısını’ özelleştirmenin doğası gereği gündeme getirdiklerini söyleyerek, özrü kabahatinden büyük gerekçeler ortaya koyuyor”

Hasan FELEK (Devrimci Genel-İş Sendikası Genel Başkanı)

 


FOTO YORUM

 

UBP Lefkoşa İlçesi genişletilmiş bölge toplantısı geçtiğimiz gece Lefkoşa Fuar Gazinosu’nda yapıldı.  Geceye bir dönem CTP-BG’den milletvekili adayı olan şimdilerde HAK hareketinin içerisinde bulunan Özdemir Gül de katıldı.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1094 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler