1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SOLKANAT’TAN DEĞERLENDİRME
SOLKANAT’TAN DEĞERLENDİRME

SOLKANAT’TAN DEĞERLENDİRME

Lefke Teknik Direktörü Mehmet Solkanat geçtiğimiz hafta sonu oynadıkları ve berabere tamamladıkları Türk Ocağı maçını değerlendirdi, önümüzdeki hafta sonu oynayacakları Bostancı Bağcıl maçı ile ilgili görüşlerini açıkladı. SOLKANAT: “FAİR PLAY

A+A-

 

 

 

Solkanat: “Lefke büyük bir pozisyon zenginliği ile oynadı. Bu sayede skora dengeyi getirdik. Son dakikalarda yakaladığımız pozisyonları gole çevirmeyi başarabilseydik galip gelmemiz hiçtendi”

 

Lefke Teknik Direktörü Mehmet Solkanat geçtiğimiz hafta sonu oynadıkları ve berabere tamamladıkları Türk Ocağı maçını değerlendirdi, önümüzdeki hafta sonu oynayacakları Bostancı Bağcıl maçı ile ilgili görüşlerini açıkladı.

 

SOLKANAT: “FAİR PLAY ÖN PLANDA OLSUN”

Sözlerine yeni sezonda mücadele takımlara, taraftarlara ve hakemlere başarılı bir sezon geçirmeleri temennisi ile başlayan Mehmet Solkanat, Fair Play’in ön planda olduğu bir lig dilediğini belirtti. Solkanat, “Umarım bu yıl Fair Play’in ön planda olduğu bir lig olur. Biz bu yıl lige Türk Ocağı deplasmanı ile başladık. İlk dakikalarda Kasım’ın ayağından bulduğumuz gol ile büyük bir avantaj yakaladık. Ama hemen ardından kalemizde beş dakikada üç gol gördük. Fakat teslim olmadık ve geriye dönüş yapıp durumu eşitledik. Bu bizim için oldukça önemli bir detaydı” şeklinde konuştu

TOL maçına 4-3-2-1 sistemi ile başladıklarını belirten Solkanat, “Sahaya çok da iyi yayıldık. Ancak savunmada merkezde özellikle ilk defa bir arada oynayan ikilinin yaptığı bireysel ve pozisyon hataları sonucu yenen goller tüm takımın hatta benim bile moralimi bozdu. Oradaki aksaklığı fark edip gerekli hamleyi yapmam için hemen ısınmaya adam gönderdim. Bu arada gol yememek için de dua etmeye başladım. Çünkü savunmanın göbeği çok riskliydi. Nitekim korktuğum başıma geldi ve arka arkaya golleri kalemizde gördük. Daha sonra değişiklik yaptım. Savunmada üçlü yani liberolu sisteme geçtim” diye konuştu.

 

“GALİBİYETİ SON ANDA KAÇIRDIK”

Solkanat, “Savunmayı garanti altına aldıktan sonra kanatlardan gol aramaya başladık. Bu hamleler sayesinde son kırk beş dakikada rakibe tek bir pozisyon vermedik. Bunun aksine Lefke büyük bir pozisyon zenginliği ile oynadı. Bu sayede skora dengeyi getirdik. Son dakikalarda yakaladığımız pozisyonları gole çevirmeyi başarabilseydik galip gelmemiz hiçtendi” şeklinde konuştu.

 

“ELEŞTİRİLERE KATILIYORUM”

Bu yıl savunmada büyük sıkıntılar yaşadıklarını kabul eden Mehmet Solkanat, “Bu konuda yapılan tüm eleştirilere katılıyor ve saygı duyuyorum. Ama şu da bir gerçek ki savunmamızın iskeletini oluşturan çok önemli futbolcularımız Türk Ocağı maçında çeşitli nedenlerden dolayı görev alamadı. Söz konusu futbolcuların takıma katılımı ile savunmadaki sorun giderilecek.

Hemen hemen tüm futbol yorumcuları söz birliği etmişçesine Türk Ocağı’nın çok eksik olduğundan bahsetti. Fakat onlara en güzel cevabı Kayhan hoca “ben sahaya on bir kişi ile çıkarım” diyerek verdi” diye konuştu.

“Ben de size geçen yılki kadrodan on tane eksik futbolcu sayabilirim” diyen Solkanat, “Buna hiç gerek yok. Onlar artık takımda yok. Önemli olan eldeki futbolcular ile ne yapabileceğindir. Ben çok isterdim ki eksik dedikleri futbolcular Lefke karşısında yer alsın” diye konuştu.

 

BAĞCIL MAÇI İÇİN HAZIRLIKLAR BAŞLADI

Lefke Teknik Direktörü Mehmet Solkanat önümüzdeki hafta sonu oynayacakları Bağcıl maçına da değindi. Solkanat, “Önümüzdeki hafta Bağcıl ile Güzelyurt Zafer Stadı’nda karşılaşacağız. Cezamız nedeni ile bu yıl tüm maçlarımız Güzelyurt’ta oynanacak. Bağcıl maçı için hazırlıklarımıza dün başlattık. Bağcıl çok güçlü bir ekip. Bana göre ligin en iyi oyuncularına sahip” şeklinde konuştu.

Bağcıl maçına galibiyet parolası ile çıkacaklarını belirten Solkanat, “Biz bu hafta Bağcıl karşılaşmasına galibiyet parolası ile çıkacağız. Türk Ocağı maçında gerekli dersleri çıkarttık. Tüm çalışmalarımız hataları düzeltme üzerine yapacağız. Ayrıca hafta sonu karşılaşması için gerekli taktik antrenmanlar da yapılacak. Oyuncularıma yürekten inanıyor ve güveniyorum.

Umarım beni mahcup etmezler. Hafta sonu tüm taraftarlarımızı bizi centilmence Fair-Play ölçüleri içerisinde desteklemeye bekliyoruz” şeklinde konuşarak sözlerini tamamladı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 829 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler