1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SOLKANAT DÖNEMİ BAŞLADI
SOLKANAT DÖNEMİ BAŞLADI

SOLKANAT DÖNEMİ BAŞLADI

KOŞAN, PRES YAPAN BİR GG... Gençlik Gücü’nde göreve getirilen Mehmet Solkanat dün takım ile ilk antrenmanını yaptı. Solkanat mücadele gücü yüksek, koşan ve pres yapan bir takım yaratma hedefinde olduğunu belirtti GG olarak temel hedeflerinin zor

A+A-

 

 

 

KOŞAN, PRES YAPAN BİR GG... Gençlik Gücü’nde göreve getirilen Mehmet Solkanat dün takım ile ilk antrenmanını yaptı. Solkanat mücadele gücü yüksek, koşan ve pres yapan bir takım yaratma hedefinde olduğunu belirtti

 

GG olarak temel hedeflerinin zorluk yaşamadan bu ligde kalıcı olmak olduğunu belirten Solkanat takımın deneyimli isimlerinden biri olan Niyazi’den kadro hakkında detaylı bilgi alacağını, 15 günlük bir süre ve sabır beklediğini söyledi

 

 

Çilen ULUSOY

 

Gençlik Gücü’nde göreve gelen teknik direktör Mehmet Solkanat, dün yeni takımı ile ilk çalışmasını yaptı. Attila Topaloğlu Sahası’nda gerçekleşen antrenmanda Solkanat futbolcular ile tanıştı. Takımdan sadece birkaç oyuncuyu tanıdığını ve zamana ihtiyaçları olduğunu belirten Solkanat GG olarak hedeflerinin zorluk yaşamadan ligde kalmak ve devre arasını Antalya’da yapılacak kamp ile değerlendirmek olduğunu söyledi.

Ligin henüz başında bir takım çalıştırmayı düşünmediğini adının birkaç kulüple anıldığını belirten Solkanat “Ligin 4’üncü 5’inci haftasının sonunda bir takım almayı umuyordum. Gençlik Gücü’nde antrenörleri ile bir anlaşmazlıkları olduğunu duymuştum. Başkan Hüseyin Reis’in de beni istediğini biliyordum. Devamlı söylüyordu bunu. Bu anlaşmazlıktan sonra Perşembe günü teklif getirdiler. Lapta maçı oynansın ondan sonra konuşabiliriz” diye konuştuğunu söyledi.

 

GG’Yİ TERCİH ETME NEDENİ

Deneyimli teknik adam hedefleri içerisinde bir Süper Lig takımı çalıştırmak olduğunu, alt liglerden birçok teklif aldığını ancak kabul etmediğini belirtirken “Süper Lig ekiplerinden Gençlik Gücü bana ilk teklifi yapan ekip olduğu için kabul ettim. Başta yardımcı talebim oldu. Yardımcılarımı bana başkan atadı. İki tane eğitimli birbirinden değerli genç yardımcı ile çalışma imkanım olacak. Bu gençler her zaman emrime hazır olduklarını söylediler. Ben de bu teklifi mantıklı buldum” diyerek GG’yi tercih etme nedenini anlattı.

GG’nin forvet hattını beğendiğini söyleyen Solkanat, kendisine göre ülkenin en iyi forvetlerinden biri olan Özgür’ün kadroda olduğunu, onun yanında görev alan Zokou’nun gezici tipte bir santrfor olduğunu dile getirdi ve bu ikilinin birbirini tamamladığını söyledi.

Solkanat “Ben her zaman şunu söylerim, bir takımda golcü varsa o takım skora gider. O takımın maç kazanma oranı yüzde altmışın üzerindedir. Bu da Gençlik Gücü’nü tercih etmemdeki en büyük nedendir” dedi.

 

“KOŞAN, PRES YAPAN BİR GG”

Lefke’de uyguladığı sistemin aynısını GG’de uygulayacağını belirten Solkanat, mücadele gücü yüksek, koşan ve pres yapan bir takım yaratma hedefinden olduğunu belirtti. “Beni ben yapan özelliklerden bir tanesi hazırlık devresidir” diyen Solkanat takımı kendisinin hazırlamadığı için 15 günlük bir süre ve sabır talep ettiğini söyledi. Takımın deneyimli ve takımı tanıyan isimlerinden Niyazi’den detaylı bilgi alacağını, kimin ne kadar antrenman yaptığını bilmediğini söyleyen Solkanat “Ona göre artık yolumuzu çizeceğiz. Kulüp binasında bana özel bir oda tahsis edildi. Şu anda antrenman sahası konusunda bir sıkıntı yaşıyoruz ama bir ay sonra kendi sahamız bitecek ve bu sorun ortadan kalkacak” diye konuştu.

 

TEMEL HEDEF

Gençlik Gücü olarak temel hedeflerinin zorluk yaşamadan bu ligde kalmak olduğunu dile getiren Solkanat “Devre arasını en iyi şekilde değerlendireceğiz. Antalya’da bir yurt dışı kampımız olacak” diyerek sözlerini sonlandırdı.

 

 

 

Bu haber toplam 468 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler