1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ŞÖLEN TANITILDI
ŞÖLEN TANITILDI

ŞÖLEN TANITILDI

Bugün Girne’de başlayacak olan 12 Dev Adam Basketbol Okulları 9’uncu Ligi Şöleni basın toplantısı ile tanıtıldı

A+A-

 

 

Bugün Girne’de başlayacak olan 12 Dev Adam Basketbol Okulları 9’uncu Ligi Şöleni dün Spor Dairesi’nde Türkiye Basketbol Federasyonu 12 Dev Adam Basketbol Okulu Direktörü Samer Şenbayrak ve Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Koordinatörü Süleyman Göktaş’ın katıldığı basın toplantısı ile tanıtıldı

 

Bugün başlayacak olan 12 Dev Adam Basketbol Okulları 9’uncu Ligi Şöleni ile ilgili olarak dün Spor Dairesi’nde bir basın toplantısı düzenlendi. Toplantıda KKTC Basketbol Federasyonu Başkanı Okan Donangil, Türkiye Basketbol Federasyonu 12 Dev Adam Basketbol Okulu Direktörü Samer Şenbayrak ve Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Koordinatörü Süleyman Göktaş yer aldı.

 

DONANGİL: “TBF BİZE HER ANLAMDA GÜVENİYOR”

Toplantıda ilk konuşmayı yapan KKTC Baskebol Federasyonu Başkanı Okan Donangil, Türkiye Basketbol Federasyonu ile olan yakın ilişkilerin meyvelerini verdiğini kaydederek, TBF’nin KKTC Basketbol Federasyonu’na her anlamda güvendiğini söyledi. 2011 yılında Merkez Hakem Komitesi A Klasman Semineri’ni ve Bölgesel Lig Final Grubu’nu KKTC’de düzenlediklerini vurgulayan Donangil, TBF ile yapılan organizasyonlardan ve işbirliğinden memnun olduklarını vurguladı.

Federasyon olarak alt yapıya önem verdiklerini dile getiren Donangil, bu vesileyle KKTC’de 12 Dev Adam Okulları’nı canlandıracaklarını ve basketbolu küçük yaştan itibaren sevdireceklerini belirtti. Söz konusu organizasyonda ülke basketboluna katkı sağlayan Milli Eğitim ve Spor Bakanlığı’na, Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçiliği’ne ve Çatalköy Belediyesi’ne teşekkür eden Donangil, organizasyonda emeği geçenlere de şükranlarını sundu.

 

ŞENBAYRAK: “AMAÇ BASKETBOLU SEVDİRMEK”

12 Dev Adam Basketbol Okulu (DABO) Direktörü Samer Şenbayrak toplantıda söz alarak okul hakkında bilgiler verdi. Samer 10 yıllık dönem içerisinde 160 bin kişilik bir basketbol ailesinin yaratıldığını belirtirken, hedeflerinin öncelikli olarak basketbol sevgiini yaymak, bilinçli bir basketbol ailesi yaratmak ve geleceğin sporcu, hakem ve yöneticilerini yetiştirmek amacıyla 12 DABO projesinde, öğrencilerin çeşitli sosyal ve kültürel faaliyetlere katıldığını belirtti.

12 Dev Adam Basketbol Okulları’nda basketbol eğitimi alan sporcuların milli takımlar seviyesine kadar yükselerek Yıldız Milli Takım’da yer alma başarısı gösterdiğini belirten Samer, Türkiye’deki liglerde ve NBA’de yer alan Enes Kanter gibi oyuncuların okuldan çıktığını söyledi. Okulda yetişen sporcuların basketboldaki yetenekleri ile yaşadıkları illerin önde gelen eğitim kurumlarında ücretsiz burs kazanarak eğitim hayatlarını da daha iyi şartlarda sürdürdüklerini belirtti.

 

GÖKTAŞ’A TEŞEKKÜR PLAKETİ

Basın toplantısında söz alan Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Koordinatörü Süleyman Göktaş, bu organizasyonun ülkemizde düzenlenmesinin önemli olduğuna değinirken, ellerinden geldiği kadar destek verdiklerini belirtti. Göktaş organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ederken, basın toplantısı sonunda Türkiye Basketbol Federasyonu 12 Dev Adam Basketbol Okulu Direktörü Samer Şenbayrak, Göktaş’a bir teşekkür plaketi takdim etti.

 

İLK MAÇ ANTALYA - ÇANAKKALE

Bugün başlayacak ve Perşembe günü tamamlanacak 12 Dev Adam Basketol Okulları 9’uncu Ligi Şöleni Girne Ertuğrul Apakan Spor Salonu’nda yer alacak. Şölende Antalya, Çanakkale, Çarşamba, Diyarbakır, Edremit, Fethiye, Sorgun ve KKTC takımları yer alacak. Bugün saat 14.00’te açılış seremonisi gerçekleşecek olan şölende 14.30’da günün ilk karşılaşmasında Diyarbakır ile Antalya karşı karşıya gelecekler.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 475 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler