1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ‘SOKAK MECLİSİ’ EYLEMLERİ SONA ERDİ
‘SOKAK MECLİSİ’ EYLEMLERİ SONA ERDİ

‘SOKAK MECLİSİ’ EYLEMLERİ SONA ERDİ

K.T.Esnaf ve Zanaatkarlar Odası, “Sokak Meclisi” eylemlerinin sona erdiği, 10 dakikalık karanlık eyleminin ise süreceği bildirildi

A+A-

 

 

Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası’nın, 24 gün önce başlattığı “Sokak Meclisi” eylemlerinin sona erdiği, 10 dakikalık karanlık eyleminin ise süreceği bildirildi.

 

Esnaf ve Zanaatkarlar Odası Genel Merkezi’nde bugün düzenlenen basın toplantısında, “Sokak Meclisi” eylemleri ile odanın hedeflerinin büyük ölçüde gerçekleştiği vurgulandı.

 

Basın toplantısında konuşan oda başkanı Hürrem Tulga, Muhaceret Yasası’nın talepleri doğrultusunda değiştirildiğini; Sigortalar Yasası’nın ise; sosyo – ekonomik ve bütünsel bir politikanın parçası olarak ele alınması gerektiği büyük ölçüde anlaşılmış olduğundan, İdari ve Sosyal İşler Komitesi’nde tekrar görüşülmek üzere yeni yıla ertelendiğini ifade etti.

 

İktidar ve muhalefet milletvekillerine teşekkür eden Tulga, yollarının bitmediğini, bilakis şimdi başladığını kaydetti ve iyiyi de kötüyü de yapanın insan olduğunu, sorumluluklarını sonuna kadar sürdüreceklerini ifade etti.

 

Tulga; denetimler, kayıt dışılık, faiz mağduriyeti ve ekonomide adaletin önlerindeki dönem en büyük hedefleri olacağını belirtti.

 

Eylemlerini yeni yol haritasıyla sürdüreceklerini kaydeden Tulga, “Esnaf ve Zanaatkarlar yerine başka merkezlerden beslenmeye çalışanların, başka yerlerden güdülenlerin ne olursa olsun odamızda geleceği olmayacaktır. Sürdürdüğümüz mücadelenin kazanımlarla dolu olması, yeni dönem için enerjimizi o kadar daha artırmıştır. Gidecek başka yerimiz olmadığına göre bundan herkes emin olabilir” diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 768 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler