1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'SOKAK FESTİVALİ DEĞİL'
SOKAK FESTİVALİ DEĞİL

'SOKAK FESTİVALİ DEĞİL'

KKTC Taekwondo Federasyonu yayınladığı bir bildiri ile 29 spor federasyonuna cevap verdi

A+A-

 

 

 

 

 

 

Dün 29 spor federasyonunun yayınladığı açıklama sonrası KKTC Taekwondo Federasyonu başkan Mustafa Aktuğ imzası ile bir bildiri yayınladı. Federasyonun Kanada’da düzenlenen GTF Dünya Kupası’nın “basit” ve “sokak festivali” olmadığı belirtilirken, bu turnuvanın resmi bir turnuva olduğu dile getirildi. Bildiri şöyle:

“KKTC Taekwondo Federasyonu spor federasyonlarının dün yayınladığı basın bildirisine karşılık açıklama yapma gereği duymuştur.

Dün bazı spor federasyonlarının yaptığı ortak açıklamada Kanada’da yapılan GTF Dünya Kupası Taekwondo müsabakalarıyla ilgili olarak ortaya attıkları “basit” ve “sokak festivali” gibi yakıştırmalar gerçeği yansıtmamaktadır. Katılan ülkelerden de anlaşılacağı gibi yapılan organizasyon tamamen resmi bir turnuvadır.

Birileri, birileriyle kavga edecekse buna spor federasyonlarını alet etmemelidirler. Federasyon yönetimleri olarak hepimizin ortak amacı tüm engelleme ve zorluklara rağmen gençlerimize spor yaptırmak ve katıldığımız uluslararası organizasyonlarda ülkemizi tanıtmaktır. Durum böyleyken “senin organizasyonun kötüydü benimki iyiydi” gibi basit, mesnetsiz, gerçeği yansıtmayan ve tamamen kişileri hedef alan açıklamalar sporumuzu olumsuz yönde etkilemektedir. Bu düşüncelerle yapılacak basın açıklamalarında kimseyi rencide etmemek ve spora zarar vermemek için daha dikkatli olunmasını rica ederim”

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 391 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler