1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'ŞOK GREV' YOLDA
ŞOK GREV YOLDA

'ŞOK GREV' YOLDA

BENZİNE YİNE ZAM, “ŞOK GREV” YOLDA Akaryakıt fiyatlarına yapılan son artışın üzerinden henüz bir ay geçmemesine rağmen, hükümet dün aldığı kararla benzin ve mazota ortalama %3 zam yaptı. Yapılan zammın ardından benzincilerin kar oranında her

A+A-

 

 

BENZİNE YİNE ZAM

 

Osman Kalfaoğlu

 

Akaryakıt fiyatlarına yapılan son artışın üzerinden henüz bir ay geçmemesine rağmen, hükümet dün aldığı kararla benzin ve mazota ortalama %3 zam yaptı. Yapılan zammın ardından benzincilerin kar oranında herhangi bir artış yapılmaması neticesinde Benzinciler Birliği’nden şok grev uyarısı geldi.

Bakanlar Kurulu tarafından alınan karar doğrultusunda litresi 3.16TL olan 95 oktan benzinin fiyatı %3.7 artışla 3.28 TL’ye, litresi 3.21TL olan 97 oktan benzinin fiyatı %3.7 artışla 3.33TL’ye, litresi 2.93TL’den satılan mazot ve gazyağının fiyatı %2.4 artışla 2.99TL’ye ve litresi 3.21TL olan eurodieselin fiyatı %1.9 artışla 3.27TL’ye yükseldi.

 

Konu ile ilgili YENİDÜZEN’e konuşan Benzinciler Birliği Başkanı Niyazi Çağaloğlu, akaryakıt ürünlerine yapılan son zammın ardından kar marjlarının yükselmesi konusunda her hangi bir düzenleme yapılmaması karşısında “Gündemimizde grev var. İnsanlar bir gün sabah kalktıklarında grevde olacağız” dedi.

 

 “Geçen hafta Ekonomi ve Enerji Bakanlığı’nda yaptığımız görüşmede, karımızın tekrardan 11 kuruşa çıkarılmasını talep ettiklerini söyleyen Çağaloğlu, hükümetin uyguladığı politika karşısında benzincilerin çok zor durumda kaldığını ifade etti.

 

Ayrıntılar bugün YENİDÜZEN’de

 

 

 

 

     

 

 

 

Bu haber toplam 1612 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler