1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'SOĞUK BİR BERLİN GECESİ' AYAKTA ALIKIŞLANDI
SOĞUK BİR BERLİN GECESİ AYAKTA ALIKIŞLANDI

'SOĞUK BİR BERLİN GECESİ' AYAKTA ALIKIŞLANDI

Lefkoşa Türk Belediyesi tarafından düzenlenen 10. Kıbrıs Tiyatro Festivali tüm çoşkusu ile devam ediyor.

A+A-

 

 

 

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) tarafından düzenlenen 10. Kıbrıs Tiyatro Festivali tüm çoşkusu ile devam ediyor. Kıbrıs Türk toplumunun en önemli festival organizasyonlarından biri olarak kabul edilen ve toplumun yüz akı olduğu vurgulanan Tiyatro Festivali üçüncü haftasında da seyircinin yogun katılımıyla gündem oluşturmaya devam ediyor.
Ankara Devlet Tiyatrosu’nun dün gece sahneye koyduğu “Soğuk Bir Berlin Gecesi” oyunu büyük ilgi  görürken, tiyatroseverler birkez daha  YDÜ AKKM’ye akın etti.
Barış Eren’in yazıp yönettiği oyunda yer alan oyuncular Olcay Kavuzlu, Fulya Koçak, Ferahnur Barut, Eray Eserol, Adnan Erbaş ve Mahmut Işık’ın başarılı performansları tiyatroseverler tarafından beğeniyle izlendi.
 2 saat 15 dakika süren oyun sonunda Festival Komitesi Başkanı Yaşar Ersoy, Ankara Devlet Tiyatrosu adına, oyunculara festival plaketini ve çiçek takdim etti. Ersoy, tiyatronun olmazsa olmazı olan seyirciye ve konuk tiyatro ekibinede teşekkür etti. Ersoy konuşmasında bu ülkede herşeye karşın sanatı, kültürü ve uygarlığı yaşatmaya çalıştıklarını belirtti. Ankara Devlet Tiyatrosu adınada konuşma yapan Adnan Erbaş, bu festivali ve tiyatro sanatını yaşattıkları için Lefkoşa Türk Belediyesi’ne ve tiyatrosuna teşekkür ederek organizasyonun mükemelliğini belirtti

 

FESTİVAL ANKARA SANAT TİYATROSU’NUN  ZÜBÜK OYUNU İLE DEVAM EDECEK

 

10. Kıbrıs Tiyatro Festivali 20 Eylül Perşembe akşamı sahnelecek “Zübük” oyunu ile devam edecek. Aziz Nesin’in ünlü romanından tiyatroya müzikli komedi olarak uyarlanan oyun saat 21:00’de YDÜ-AKKM’de sahnelenecek.        

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 590 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler