1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Sn. Dürüst, dürüstçe cevap vermeli
Sn. Dürüst, dürüstçe cevap vermeli

Sn. Dürüst, dürüstçe cevap vermeli

Son zamanlarda ülkemizde faaliyet gösteren spor kuruluşları ‘hükmü garaguşi’ kararlarla faaliyet gösterdiği spor branşlarını yürütmeye çalışmakta. Bazı federasyon yöneticileri kendi kafalarına göre hareket etmektedirler. Bırakın mevcut spor

A+A-

 

Son zamanlarda ülkemizde faaliyet gösteren spor kuruluşları ‘hükmü garaguşi’ kararlarla faaliyet gösterdiği spor branşlarını yürütmeye çalışmakta.

Bazı federasyon yöneticileri kendi kafalarına göre hareket etmektedirler.

Bırakın mevcut spor yasasını, kendi tüzüklerinde de yer almasına rağmen tüzüklerinin dışında hareket ederek, olayları farklı boyutlara çekmektedirler.

Bu bağlamda böylesi davranış içerisinde bulunan federasyonların ne yapmak istediklerini anlamak mümkün değil.

Sn. Dürüst siz anlayabiliyorsanız bizlere de anlatın lütfen.

Öncelikle benimde karşı olduğum iki MOK’dan birinin kapatılıp bir bütün olma yolunda attığınız adımı desteklerken, Sizin kontrolünüzde bulunan Beden Eğitimi ve Spor Yasasına göre hazırlanıp kurulmuş olan MOK yasasını iptal edip, dernekler yasasına göre tüzükleri hazırlanmış olan KKTC MOK’un devamlılığını sağlamanız düşündürücü olmuştur.
Eğer o tüzükte eksikler var ise düzeltme yoluna gidilebilirdi.

Böylesi durumda bile KKTC MOK’un tüzükleri gayet açık olmakla birlikte, KKTC MOK başkanı ve yönetim kurulu tüzüklerinin dışında hareket etmelerine seyirci kalmanıza bir anlam verememekteyim.

Tüzük gereği doğal üyesi olan federasyonlara, gelin sizi üye yapalım demesi kadar yanlış olanı yapan KKTC MOK yönetiminin bu yaptığının doğru olmadığını belirtmenizi beklerdim.

Olimpik kuralların uygulanmadığı açıkça görülürken, sizlerin bu konuda sessiz kalması üzüntülere sebep olmuştur.

KKTC Hentbol Federasyonu ve sizin bakanı olduğunuz, Spor Bakanlığı girişimleri sonunda Türkiye Hentbol Federasyonu’nun desteği ile Mersin’de kurulan Beşparmak Hentbol takımı için spor basını olarak bizlerde destek verirken, zaman içerisinde uygulamada yanlış yaptığımız gözlemlemekteyiz.

Bu gözlemlerimizi gazete köşelerine taşısak da sizlerden hiçbir ses çıkmaması, ‘sinde gülle geçsin’ düşüncesinde olduğunuz kanısına varmamıza neden olmaktadır.

Gerçek hizmeti KKTC gençliğine hentbolu sevdirmek ve ülke geneline yaymak olan KKTC Hentbol Federasyonu, tüm faaliyetlerini Beşparmak takımının durumuna göre yapmakta, eforunu ise Beşparmak takımına ayırmakta ve harcamaktadır.

Bunları ha de görmezden ve duymazdan gelelim.

Fakat...

Tüzükleri gayet açık bir şekilde Uluslararası Hentbol Federasyonu (IHF) tüzük, yönetmeliklere uygun hareket eder’ ve yine  ‘Hentbol Müsabakaları Uluslararası Hentbol Federasyonu (İHF) oyun kurallarına uygun olarak yapılır’ demesine rağmen üzülerek görmekte ve yaşamaktayız ki son iki yıldır Hentbol Federasyonu, bu maddelerin dışında hareket etmektedir. Bu yapılanlara şu ana kadar sizler seyirci kalsanız da bizler seyirci kalamayız.

Atıcılık Federasyon Başkanı Atilla Mahmutoğlu, federasyonun önünü açma adına görevinden istifa ediyor ve olağan üstü genel kurula gidiyor.

Bu işler genel kurul tarihinden 1.5 ay önce yapılmasına rağmen, genel kurul günü ‘sorry’ arkadaşlar ben sizlere mali raporu hazırlamadım, gelin kurulu erteleyelim demesi bize ne kadar garip bir iş gibi gelse de, sizlere nasıl ve ne şekilde yansır bilinmez.

Sadece bilinen, camiada yaşanan huzursuzluğun üst noktalara ulaştığıdır.

Bunları daha da sıralaya biliriz.

Sn. Dürüst, siz bu ülke sporunun başında en yetkili ve en büyük kişisiniz, her yerde, her platforumda 2012 yılı sporda atılım yılı olacak der durursunuz, sizler sporda atılımı düşünürken, federasyonlarımızın yaptıkları maalesef size köstek olmaktadır.

En erken biz zaman da tüm federasyonlarımızla bir araya gelmeli ve her federasyona ‘beden eğitimi ve spor yasasının yanı sıra kendi tüzükleri doğrultusunda hareket etmeli’ zorunda olduklarının hatırlatılmalıdır.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 576 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler