1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SMS'LER ŞEVKİ'YE
SMSLER ŞEVKİYE

SMS'LER ŞEVKİ'YE

Kıbrıslı genç müzisyen İbrahim Şevki 8 Ocak’taki “O Ses Türkiye” yarışmasında destek bekliyor

A+A-

 

 

 

 

Türkiye’de Show TV tarafından düzenlenen ve her hafta ülkemizde de ilgiyle izlenen “O Ses Türkiye” yarışmasına Kıbrıs’tan katılıp ilk elemelerde ve ardından yapılan düellolarda başarılı olan ve Mustafa Sandal’ın 8 kişilik ekibinde yer almayı başaran İbrahim Şevki 8 Ocak Pazar akşamı bir kez daha önemli bir elemeye katılacak. Bu elemede Mustafa Sandal’ın ekibinden yarışacak olan 4 kişi arasında yer alan İbrahim,  halktan gelecek olan SMS’lerle en fazla desteği alması durumunda bir üst tura geçebilecek.

Kıbrıs Türk halkından genç sanatçıya destek vermesini isteyen ailesi, “SMS’lerimizle aramızdan biri olan ve hem etkileyici hem de güçlü ve farklı sesi ile büyük beğeni toplayan İbrahim’i desteklemek için gerek KKTCELL gerekse Tel-sim aboneleri olarak yarışmayı izleyip onun yanında olacağınızdan hiç kuşkumuz yoktur” dedi.

Binlerce yarışmacının katıldığı ses yarışmasında İbrahim Şevki, önce ilk 72'ye kalmayı, ardından yapılan ilk düelloda ilk 36’ya girmeyi ve son olarak da ikinci kez yarıştığı düello performansıyla ilk 32'nin içinde yer almaya hak kazandı.

Şimdiye kadar yapılan elemelerde yalnızca takım hocalarının kararları etkili olurken bu aşamadan sonra program ve yarışma sırasında gönderilecek SMS'lerin çok önemli bir rol oynayacak.

Ailesi, “genç sanatçı İbrahim Şevki’nin hepimizden gelecek desteğe ihtiyacı vardır” diye konuştu.

 

 

İBRAHİM ŞEVKİ’NİN ÖZGEÇMİŞİ

 

İbrahim Sevki, 26 Nisan 1986 tarihinde Kıbrıs’ta Güzelyurt’ta doğdu.

On yaşında gitar çalmaya başlayan İbrahim Şevki, lise yıllarında ilk bestelerini yapmaya başladı.

Kolej eğitimini tamamladıktan sonra, Doğu Akdeniz Üniversitesi Matematik ve Bilgisayar bölümüne devam etti .Daha sonra burs alarak Amerika Birleşik Devletleri Boston Üniversitesi'nde eğitim gördü. Matematik Bölümünü bitirdikten sonra Yakın Doğu Üniversitesi’nde Alan Öğretmenliği masteri yapan Şevki, ardından askerlik görevini yerine getirdi.

Eğitim hayatı boyunca müzikten hiç kopmayan İbrahim Şevki'nin farklı olan sesi ve geniş oktav aralığı profesyonel müzisyenlerce fark edildikten sonra, bu yönde ses teknikleri çalışarak kendini geliştirdi. Kıbrıs'ta ve Türkiye'de katıldığı, jüri üyeliğini Turhan Yükseler, Özkan Uğur, Işın Karaca, Fuat Güner, Nükhet Duru , Selim Çaldıran gibi önemli isimlerin yaptığı prestijli beste ve ses yarışmalarında dereceler elde etti. Kıbrıs’ın en köklü yaşayan  gruplarından olan S.O.S. ile birlikte çalışırken, aynı yıl Haluk Levent' in Kıbrıs'taki tüm program ve konserlerinde vokalistliğini yaptı.

 

İbrahim'in bugüne kadar müzik'te elde ettiği başarılardan bazıları:

2010 Haluk Levent 'Karagöz ve Hacivat' albümündeki 12 şarkıya vokal.

2009 Türkiye Webeste Yarışması, Ses Kategorisi, Sertab Erener’in ‘Aşk’ şarkısıyla 3.lük ödülü.

2008 Kıbrıs BRTK Hafif Müzik Beste Yarışması ’Özel Tenim’ adlı bestesiyle 3.lük ödülü.

2007 Türkiye Webeste Yarışması, Pop Beste kategorisi ‘Tut Ellerimi’ adlı bestesiyle 1.lik ödülü.

2006 Kıbrıs BRTK Hafif Müzik Beste Yarışması ‘Tut Ellerimi’ adlı bestesiyle 3.lük ve Kamran Aziz Özel Ödülü.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1270 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler