1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'SKANDAL İLE İLGİM YOK'
SKANDAL İLE İLGİM YOK

'SKANDAL İLE İLGİM YOK'

Kaşif, Kamu Hizmeti Komisyonu’nda yaşanan olaylarla kendisinin veya arkadaşlarının en küçük bir ilgisi olmadığını belirtti

A+A-Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkan adayı, Gazimağusa Milletvekili Ahmet Kaşif, Kamu Hizmeti Komisyonu’nda yaşanan olaylarla kendisinin veya arkadaşlarının en küçük bir ilgisi olmadığını belirtti.
Kaşif, yaptığı yazılı açıklamada, “UBP ve ülkenin Başbakan İrsen Küçük’ün bugünkü yanlış yönetim anlayışından kurtulması gerektiğini” savundu.
Ahmet Kaşif açıklamasında, UBP’nin ve ülkenin doğru yönetilmesi için aday olduğunu ifade ederek, kurultay sürecinde kampanyasında yanlışa düşmesinin söz konusu olamayacağını kaydetti.
Kaşif “ Başbakan Küçük’ün parti seçimleri ile ilgili kampanyasını baskı, tehdit, şantaj, devlet olanakları ile vaat üzerine kurduğunu hiçbir olayın bu gerçeği değiştirmeyeceğini” iddia etti.

“ADALETİN TECELLİSİNİ İSTİYORUZ”

Kaşif şöyle devam etti:
“Üzülerek görüyoruz ki son günlerde ortaya çıkan ve henüz ne olduğu tam olarak anlaşılamayan yargı sürecindeki bazı olaylar dolaylı da olsa bize karşı kullanılmaya çalışılıyor. Kamu Hizmeti Komisyonu’nda yaşanan olaylarla ne şahsımın, ne de bana destek veren arkadaşlarımın en küçük bir ilgisi vardır. Bu olayın aydınlatılmasını ve gerçeklerin tüm boyutları ile ortaya çıkarılarak, adaletin tecellisini istiyoruz. Ama unutulmamalıdır ki hiç bir insan suçlu olduğu kanıtlanmadıkça suçlu gibi gösterilmemelidir.”
Ahmet Kaşif, Başbakan Küçük’ü, adil ve demokratik yoldan sapmakla suçlayarak, “kendisinin 21 Ekim’de kurultaydan başarıyla çıkıp UBP’de yepyeni, aydınlık bir dönem başlatacağına yürekten inandığını; delegenin de kendisinin kazanmasını istediğini iyi bildiğini” belirtti

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 665 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler