1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SKANDAL
SKANDAL

SKANDAL

Başbakan ve 2 bakan tarafından törenle temeli atıldı, Turizm Bakanlığı tarafından inşaatın ‘durdurulması’ için polis gönderildi, inşaatı yapan firmanın direktörü ve çalışanlar, polis tarafından Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne götürüldü. İfade

A+A-

 

 

Başbakan ve 2 bakan tarafından törenle temeli atıldı, Turizm Bakanlığı tarafından inşaatın ‘durdurulması’ için polis gönderildi, inşaatı yapan firmanın direktörü ve çalışanlar, polis tarafından Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne götürüldü. İfadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı.

 

 

BAKANLIK DİĞER BAKANLIĞI ŞİKAYET ETTİ…

 

Lefkoşa’daki tarihi Yusuf Kaptan Sahası’nın “Sentetik Çim, Hakem Odası ve Soyunma Odası”nın geçtiğimiz gün Başbakan İrsen Küçük, Milli Eğitim ve Spor Bakanı Kemal Dürüst ile Çalışma Bakanı Şerife Ünverdi’nin de katılımıyla temel atma töreni yapılırken, dün Turizm Bakanlığı, “Eski eserdir, inşaat durdurulsun” şikâyetiyle polise başvurdu.

 

POLİSLENDİLER…

 

Pazartesi günü temel atma törenin yapılacağı duyurulan, Salı günü törenin gerçekleştiği olaydan Turizm Bakanlığı 2 gün sonra haberdar oldu, “Eski eserdir, inşaat durdurulsun” diyerek şikâyetçi oldu.  Dün sabah polis ekipleri sahaya giderek inşaatı yapan ilgili firmaya, “Turizm Bakanlığı’nın şikâyeti var”  ihbarını iletti. İlgili firmanın direktörü Ali Kofalı ve çalışanlar Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne götürüldü, ifadeleri alındı.

 

SPOR DAİRESİ KOORDİNATÖRÜ SÜLEYMAN GÖKTAŞ:

 

Konu hakkında açıklamasına başvurduğumuz Spor Dairesi Koordinatörü Süleyman Göktaş, “Evet Turizm Bakanlığı’ndan öyle bir şey geldi. Çünkü biz bilgilendirmedik. Bugüne kadar sahada birçok çalışma yapıldı. Böylesi bir bilgi Turizm Bakanlığı’na verilmedi. Bu kez de biz vermeyi düşünemedik” derken, “Yazıları hazırladık. Turizm Bakanlığı’na ulaştırdık. Herhangi bir sorunun olacağını düşünmüyorum” dedi.

 

Haberin ayrıntıları bugün YENİDÜZEN’de

 

 

 

Bu haber toplam 1765 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler