1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SİYASİLERİN KORUDUĞU BORÇLU, ÇALIŞANLARA SALDIRDI
SİYASİLERİN KORUDUĞU BORÇLU, ÇALIŞANLARA SALDIRDI

SİYASİLERİN KORUDUĞU BORÇLU, ÇALIŞANLARA SALDIRDI

El-Sen, dün görevi başında darp edilen Kıb-Tek çalışanı ile ilgili açıklama yaptı.

A+A-

 

El-Sen, dün görevi başında darp edilen Kıb-Tek çalışanı ile ilgili açıklama yaptı.

 

El-Sen Yönetim Kurulu adına El-Sen Başkanı Tuluy Kalyoncu’nun açıklaması şöyle;

 

 

 

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası (EL-SEN) sürekli olarak KIB-TEK’in ÖZERKLEŞMESİNİ savunmakta ve siyasilerin ellerini kurumdan çekmesi gerektiğini ortaya koymaktadır. Siyasilerin müdahaleleri sonucu tahsil edilemeyen kamu alanı borçları yanı sıra siyasilerin koruduğu özel kişi ve kurumların da elektrik borcu nedeni ile elektriği kesilememekte, kesilenler ise talimatlarla bağlattırılmaktadır.

 

2Temmuz 2012 tarihinde Mağusa bölgesinde ibret verici bir olay yaşandı. Bir tüketici kendi amaçları için 3 ayrı sayaç kullanmakta, sayaçlardan sadece 1 tanesi kendi adına kayıtlı bulunmaktadır. Bir sayacın borcu 35,000.-TL olunca hemen yandaki sayaç kullanılmaya başlanmış, işyerindeki sayacın da borcu birikmişti. KIB-TEK’ten sorumlu Ekonomi ve Enerji Bakanı’nın seçim bölgesi olması ve Bakan’ın destekleyicilerinden olan bu tüketici bu desteğinin karşılığını görmüş ve birkaç yüz lira borcu için elektriği kesilen vatandaşlar varken bu şahsın elektriği kestirtilmemiştir. Aynı koruma altındaki şahısın kesilen elektriği kaçak olarak da kullanmaya başladığı tespit edilmiş, hem kaçak hem de borcundan ötürü elektriği kesilince 2 kurum çalışanına saldırarak fiili darpta bulunmuştur.

 

Konu hemen polise intikal ettirilmiş, polis önce kurumun şikâyetçi olamayacağını iddia etmişse de sendikamızın girişimleri ile 2 arkadaşımızın kurumca görevlendirildiğinin ifadesi uğraşlar sonucu alınabilmiştir.

 

EL-SEN, hükümetin kamusal alan borcunu ödememesinden şikâyetçidir.

EL-SEN, hükümetin özel kişi ve kuruluşların borç ve kaçak elektrik kullanmalarından ötürü elektriklerinin kestirtilmemesinden halk adına şikâyetçidir.

EL-SEN, çalışanların Bakan veya Bakanların koruması altındaki kişiler tarafından görevleri başında iken darp edilmesinden ve bu olayı şikâyet eden üyelerimize şikâyetlerinin geri aldırtılması için gelen baskılardan şikâyetçidir.

 

Bizim şikâyetimiz sadece kendi adımıza değil, böylesine güzel bir adayı cehenneme çeviren, halkın malını har vurup harman savuran ve Kıbrıs Türk Halkını kurumları ile yok etmeye çalışılmasınadır. Bizim sabrımızın da bir sınırı vardır. Hiç kimse sabrımızı sınamaya kalkmasın.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 644 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler