1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SİYASİ PARTİLER 'ÇAMURKENT'TE
SİYASİ PARTİLER ÇAMURKENTTE

SİYASİ PARTİLER 'ÇAMURKENT'TE

Cumhuriyetçi Türk Partisi-Birleşik Güçler ve Demokrat Parti ayrı ayrı yağmurdan 'çamurkent'e dönüşen Sanayi Bölgesi'ni gezdi

A+A-

 

CTP-BG LEFKOŞA İLÇESİ SANAYİ BÖLGESİNDEKİ SEL MAĞDURLARI İLE BİR ARAYA GELDİ

Cumhuriyetçi Türk Partisi-Birleşik Güçler (CTP-BG) Lefkoşa İlçesi bugün, ilçe yöneticileri, milletvekilleri ve MYK üyelerinin de katılımıyla Lefkoşa Organize Sanayi Bölgesi’ni ziyaret ederek, hafta sonundaki yağışların neden olduğu sel sonucunda zarara uğrayan bölgedeki işletme sahipleri ile bir araya geldi.

CTP Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre, selden en çok etkilenen işletmelerin yöneticileri ile yapılan görüşmelerde işletmecilerin, her yağış sonrası bölgenin göl olduğunu belirterek, sorunun kökten çözümü konusunda yetersiz kalındığını anlattıkları ve CTP’den gerekli girişimleri yapmasını istedikleri kaydedildi.

CTP yetkilileri ve milletvekilleri de bahse konu sorunun kalıcı olarak çözümü için konuyla ilgileneceklerini ve Meclis’te geniş çapta ele alınması için gündeme getireceklerini kaydederek, sel mağduru işletmelerin bir daha bu olumsuzlukları yaşamamaları için hükümeti bir an evvel göreve çağıracaklarını belirttiler.DENKTAŞ, SANAYİ BÖLGESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Serdar Denktaş, geçtiğimiz cuma günü etkili olan yağışlardan büyük oranda etkilenen Lefkoşa Sanayi Bölgesi'nde incelemelerde bulundu ve işyeri sahiplerinin sorunlarını dinledi.

DP’den yapılan açıklamaya göre, parti yetkilileriyle ziyaretinin ardından bölgedeki sorunları değerlendiren Denktaş, şunları söyledi:

“Sanayi Bölgesi süratle ele alınması, gerek altyapı gerek idari açıdan sorunlarının çözümlenmesi gereken bir bölge. Son üç yıl içerisinde beşinci kez yaşanan su baskınları ile karşı karşıya kalmış, zarara uğramış, işi bozulmuş yatırımcılarımız var. Dağınıklığı, kirliliği, plansızlığı apayrı bir sorun. Devlet öncelikle yaşanmakta olan su baskınlarını önleyici tedbirlerin ne olduğunu saptama ve bu tedbirleri alma sorumluluğuyla karşı karşıyadır. Sel baskınlarından zarar gören yatırımcıların tazmin edilmesi kaçınılmaz olarak önlerinde bir sorumluluk olarak durmaktadır. Bölgenin idamesi ve sorunlarının giderilmesi için her sanayi bölgesinin ayrı özerk bir yönetiminin oluşturulması için yasal düzenlemelere gitmeleri gerekmektedir. Sanayi Odası’nın öncülüğünde bu özerk idari kuruluşlar bölgenin her türlü idari sorunuyla gerektiğinde devletten katkı da almak suretiyle bu bölgelerin daha düzenli çalışabilir hale gelmesini sağlamakla mükellef olmalıdır. Sanayi Bölgesi, Kıbrıs’ı ziyaret eden iş adamlarının ziyaret etmekte olduğu bir bölgedir. Lağım kokusundan oralarda yürüyebilmek mümkün değil. Çöpler etrafa taşmış durumda. Levha kirliliği inanılmaz boyutlarda. Bir müşterinin o bölgede aradığı yeri bulabilmesi mucize…”


 

 

 

 

Bu haber toplam 525 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler