1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SİYASİ AYIP!
SİYASİ AYIP!

SİYASİ AYIP!

8 GÜN BOŞUNA TUTTULAR Mağusa’da polisin “uyuşturucu operasyonu” ile başlayan süreçte, iş insanı İbrahim Korahan önce “suçlu gibi” topluma takdim edildi, daha sonra “suçla ilgisi yok” denilerek serbest bırakıldı.

A+A-

 

 

8 GÜN BOŞUNA TUTTULARMağusa’da polisin “uyuşturucu operasyonu” ile başlayan süreçte, iş insanı İbrahim Korahan önce “suçlu gibi” topluma takdim edildi, daha sonra “suçla ilgisi yok” denilerek serbest bırakıldı.
Mağusa’da “Narkotik” polisinin 10 gün önce yaptığı operasyon ve yargı süreci, iş insanı İbrahim Korhan’ın “hiçbir suçlama getirilemeden ve emare bulunmadan” 8 gün suçsuz yere özgürlüğünün kısıtlanması neden oldu. Mağusa iş insanını “elleri kelepçeli, suçlu gibi” kamuoyu önüne çıkaran polis ve bu gelişmeleri okurlarına duyuran medya, tepki gördü.
Yurt dışından 14 kilogram Hint keneviri türü uyuşturucu madde getirttiği gerekçesiyle günlerce poliste tutuklu kalan Euromed Shipping Limited isimli Şirket Müdürü İbrahim Korhan suçsuz çıktı.
Korhan, 8 gün boyunca poliste boşu boşuna tutuklu kalırken, şimdi 14 kilogram uyuşturucu maddeyi ülkeye kimin getirdiği soruşturması tekrardan başladı.

SİYASİ AYIP

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Sekreteri Ertuğrul Hasipoğlu’nun bu ‘göz altı’ sonrasında meseleyi ‘siyasi bir karşıtlık’ üzerinden yaptığı açıklama ve suçlamalar da, operasyondaki hatalar zincirine siyasi bir yanlış olarak eklendi. İbrahim Korahan’ın temize çıkarak serbest bırakılmasından sonra ise ilgili siyasetçilerden ses çıkmadı.

OLAY NASIL OLMUŞTU?

Gazimağusa Serbest Liman bölgesine 12 Haziran tarihinde Türkiye üzerinden İngiltere’den gelen Güzelyurt adındaki yük gemisi içerisinde, Euromed Shipping Limited isimli şirkete ait tır dorsesinde tespit edilen 14 kilogram Hint keneviri türü uyuşturucu madde ile ilgili 14 Haziran’da tutuklanan ve 10 gün boyunca soruşturma maksatlı poliste tutuklu kalan İbrahim Korhan’ın suçla hiçbir bağlantısı olmadığı anlaşıldı.
Soruşturma maksatlı hakkında 15 Haziran tarihinde 7 gün tutukluluk temin edilen ve önceki gün yeniden Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne getirilmesi beklenen Korhan, mahkemeye çıkarılmayarak delil yetersizliği sebebiyle 14. 45’te serbest bırakıldı.

KURBAN KESTİ, LOKMA DAĞITTI

Suçsuz olan ve serbest bırakılan Korhan bu mutluluğunu hem çalışma arkadaşları hem de ailesi  ile kutlandı. Günlerce en ağır suçlamalara maruz kalan ve 8 gün poliste boşu boşuna tutuklanan Korhan, serbest kalır kalmaz ilk önce lokma dağıttı, ardından kurban kesti.
Korhan, günlerce basında hakkında çıkan haberlere de tepkiliydi. Korhan, basına açıklama yapmazken, avukatı aracılığı ile önümüzdeki günlerde basın toplantısı yapacağını söyledi, “Aklandığımı duyurun” dedi.

SORUŞTURMA YENİDEN…

8 gün boyunca Korhan’ı zanlı olarak tutan polis teşkilatı, Korhan’ın suçsuzluğunun anlaşılması üzerine tekrardan soruşturma başlattı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1242 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler