1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Sistem zincir
Sistem zincir

Sistem zincir

Çok yazılar çok yorumlar yaptım, ama ilk kez gazeteye maç yorumu yazıyorum. Bu maç da öyle bir maç ki Yenicami antrenörlüğüne başladığım Gönyeli ise kariyer zirvesi yaptığım kulüplerdir. Bu durumda yazmak da heyecanımı arttırıyor. İki kulübün de camia, k

A+A-

 

 

Çok yazılar çok yorumlar yaptım, ama ilk kez gazeteye maç yorumu yazıyorum. Bu maç da öyle bir maç ki Yenicami antrenörlüğüne başladığım Gönyeli ise kariyer zirvesi yaptığım kulüplerdir. Bu durumda yazmak da heyecanımı arttırıyor.

İki kulübün de camia, kulüp yapısı ve yönetsel organizasyonlarını az çok bilmekteyim.

Yenicami’de başarı için her şey olgunlaşmış durumdadır.

Gönyeli ise camia içi sorunları çözmeye çalışıyor. Çünkü bu sorunlar takımın başarısını ilk yarı itibarıyla olumsuz yönde etkilemiştir.

Atatürk Stadı’nda maç başlamadan yarım saat önce geldim. İki takım da yeni transferleri ile yeni çim zeminde ısınma çalışması yapıyordu. Yenicami’de yöneticiler saha içindeyken Gönyeli’de teknik heyet dışında çim zemin üzerinde yönetici yoktu.

Yeni çim zemini de gezdim ve üzülerek yazıyorum, bu çim yeni sezonda sorun yaşar. Çünkü şimdiden yer yer sararmış durumda.

Maça gelince, Yenicami sahaya 4-2-3-1 düzeniyle, Gönyeli ise 3-5-2 sistemiyle çıktı. Gönyeli oyuna daha istekli ve arzulu başladı. İlk 10 dakikada iki gol pozisyonu yakaladı. Yenicami ilk atağında penaltı kazandı. Verilen karar bana göre doğruydu. Massa ile penaltıyı gole çeviren Yenicami fark yapar diye düşünmeye başladık. İlerleyen dakikalarda bu düşüncemde yanıldığımı gördüm. Yenicami’de beklenen oyunu ilk yarı itibariyle göremedim. Gereksiz yan paslar ve geri paslar Yenicami’nin oyununu hem yavaşlattı hem de yayvanlaştırdı. Dörtlü defans zincir savunma prensiplerine uymadı. Hatlar arası eşgüdüm sağlanamadı. Erdinç ve Sedat ağır kaldı. Yeni transfer Behiç istekli ve çalışkandı. Zaman içerisinde oyun mekaniğine de uyum sağlayarak daha başarılı olur diye düşünüyorum.

İbrahim büyük yetenek fakat agresif tavırları oyununu etkiledi ve o da ilk devre verim vermedi. Massa sadece penaltıyı gole çevirdi. İlk 45 dakikada Yenicami zirveye oynayan bir takım görüntüsünden uzaktaydı.

Gönyeli ilk devre yeni transferleri ile oynaması gerektiği şekilde oynadı. Hava toplarında Yenicami’ye mutlak üstünlük sağladı.

İkinci yarıda Yenicami’den daha iyi futbol beklerken devre başlayınca yanıldığımı anladım. Yenicami ilk yarıdan daha kötü oynamaya başladı. Bu arada golü de kalesinde gördü.

Moral motivasyonu daha da kötü durumda iken duran topta golü bulması Yenicami’yi hayata döndürdü. Uzatma dakikalarında yeni transfer Behiç güzel bir gol atarak Yenicamililerin stresine son verdi.

Kötü günde alınan üç puan çok önemlidir. Yalnız bu futbolla her zaman kazanma şansınız yoktur. Şampiyonluk kovalayan bir takım daha yüksek tempoda ve daha organize oynamak zorundadır.

Gönyeli mücadele yönüyle olumlu, oyun mekaniği yönüyle yetersiz bir görüntü sergiledi. Mücadele güçlerine mekaniksel uyumu da eklerlerse kötü rüya görmezler diye düşünüyorum.

Hakem Fehim Dayı verilen verilmeyen fauller ve sar kartlar ile dengeli bir yönetim gösteremedi.

Son olarak YAK ve Gönyeli taraftarlarından isteğim, lütfen takımınızı maçlarda yalnız bırakmayın.

İyi tatiller…

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 768 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler