1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ŞİRKET YOK, BİRİM YOK
ŞİRKET YOK, BİRİM YOK

ŞİRKET YOK, BİRİM YOK

100 bin TL kime? Bakanlar Kurulu’nun ‘Henüz kurulmayan’ birim için, ‘Dedeoğlu Dış Ticaret Ltd. Şti’ye 100 bin TL ödenmesi kararı gündem oldu… Şirketler Mukayyitliği’nde Resmi Gazete’de yayımlanan, Bakanl

A+A-

 


100 bin TL kime?

 

Bakanlar Kurulu’nun ‘Henüz kurulmayan’ birim için, ‘Dedeoğlu Dış Ticaret Ltd. Şti’ye 100 bin TL ödenmesi kararı gündem oldu… Şirketler Mukayyitliği’nde Resmi Gazete’de yayımlanan, Bakanlar Kurulu’nda adı ‘Dedeoğlu Dış Ticaret Ltd. Sti.’ olarak geçen şirket adına bir kayıt yok.

 

UBP Milletvekili Ejder Aslanbaba’nın ‘Kurucusu’ olacağı Yurt Dışı Kıbrıslı Türkler Başkanlığı için, henüz birim oluşmadan, Bakanlar Kurulu’nun ‘Siyasi Tanıtma Giderleri’ kaleminden bir şirkete yaklaşık 100 bin TL ödenmesi kararı, Savcılık ve Sayıştaylığa taşındı.

 

Bakanlar Kurulu kararı ile henüz ‘oluşturulmayan’ Yurt Dışı Kıbrıslı Türkler Başkanlığı’ ile için Aslanbaba’nın ‘Dostum’ dediği  ‘Dedeoğlu Dış Ticaret Ltd. Şti.’ye geriye dönük 3 aylık 99 bin 600 TL ödeme yapılması gündem oldu. Dış İşleri Bakanlığı’nda "Dış Türkler Müdürlüğü" dururken, ‘yeni bir birim’ oluşturulması da akılları bulandırdı.

 

AYRINTILAR BUGÜN YENİDÜZEN’DE

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1153 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler