1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Sırbistan’da önemli başarı
Sırbistan’da önemli başarı

Sırbistan’da önemli başarı

Çocuk Fitness Milli Takımı Sırbistan’ın Novi Sad şehrinde IFBB Dünya Çocuk Fitness Şampiyonası’na katılarak dereceler elde etti

A+A-

KKTC Halter ve Vücut Geliştirme Federasyonu, Çocuk Fitness Milli Takımı Sırbistan’ın Novi Sad şehrinde 14-16 Haziran tarfihleri arasında düzenlenenen “IFBB Dünya Çocuk Fitness Şampiyonası”na katıldı. Kafile şampiyonada dünya ikinciliği ve üçüncülüğü elde ederek büyük başarıya imza attı.

Kızlar 12-13 yaş kategorisinden Bilin Akgürgen, 8-9 yaş kategorisinde Nehir Özerkan ve Azra Düzen, 10-11 yaş kategorisinde Alisya Özkoççatlı, erkekler 8-12 yaş kategorisinde Hasan Avukat ve Kemal Kondoz, 13-15 yaş kategorisinde de Arif Kondoz şampiyonada yer aldı. Kafile başkanı Halter ve Vücut Geliştirme Federasyonu
Asbaşkanı Ali Dahlameroğlu, Uluslararası Hakem Neval Çelebioğlu Akgürgen, Antrenörler Türkay Çavuşgil ile Mustafa Erbulut gerçekleştirdi.

Önemli başarılar
Dünya çapında bir çok ülkenin 130 sporcusunun kıyasıya yarıştığı şampiyonada ülkemiz sporcuları podyumda yüksek performanslarıyla seyircileri hayran bıraktılar. Dünya Çocuk Fitness Şampiyonası’nda çok iyi mücadele veren sporcular şampiyona sonunda aylardır yoğun bir şekilde yaptıkları çalışmaların meyvesini aldılar. Sporcularımızdan Hasan S. Avukat dünya ikinciliği, Arif T. Kondoz dünya üçüncülüğü, Kemal B. Kondoz da dünya altıncılığı başarısını gösterdiler.
Küçük fitnesscilerin büyük başarısı federasyon başkan ve yöneticileri, aileleri ve spor dairtesi yetkililerini onurlandırdı.

Bu haber toplam 1793 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler