1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SIRADA LEFKE Mİ VAR?
SIRADA LEFKE Mİ VAR?

SIRADA LEFKE Mİ VAR?

Başbakan İrsen Küçük’ün ‘iptal edildi’ dedikten sonra Kalecik’e dolum tesisi kurulacağını açıklamasının ardından gözler, geçmişte Lefke’de de iptal edilen, olası petrol dolum tesislerine çevrildi LEFKE’YE Mİ KURULACAK?

A+A-

 

 

Başbakan İrsen Küçük’ün ‘iptal edildi’ dedikten sonra Kalecik’e dolum tesisi kurulacağını açıklamasının ardından gözler, geçmişte Lefke’de de iptal edilen, olası petrol dolum tesislerine çevrildi

LEFKE’YE Mİ KURULACAK?

 Lefke’de de bir tesis için izin verildiğinin söz konusu olduğuna işaret eden Kıbrıs Türk Biyologlar ve Doğayı Araştırma Derneği Başkanı Hasan Sarpten, bahsi geçen izinin satır aralarında tesisin sıvı yakıt ve petrol depolama tesisi olabileceğinin de işaretlerinin yer aldığına değindi.

ÇEVRECİLER TEPKİLİ

Sıvı yakıt ve petrol dolum tesislerinin adanın hiçbir yerinde uyumlu olmayan bir faaliyet olduğuna işaret eden Yeşil Barış Hareketi Başkanı Doğan Sahir, ülke ihtiyaçları ile bağdaşmayan böylesi bir tehdidin kullanılmak istenilmesini, büyük bir yanlış olarak nitelendirdi.

LEFKE KAYNIYOR

Bahsi geçen sıvı yakıt ve petrol dolum tesisinin Lefke’de kurulması konusunun duyum olarak ortada dolaştığına değinen Lefke Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Vehit Nekibzade, geçmişte olduğu gibi konunun tekrar kesinleşmesi durumunda karşı çıkacaklarının altını çizdi.

YAGA: YALNIZ KALECİK

Lefke’de petrol ve türevleri ile ilgili hiçbir tesisin kurulmasının söz konusu olmadığını belirten Kıbrıs Türk Yatırım Geliştirme Ajansı (YAGA)  Direktörü Derviş Besimler, sıvı yakıt ve petrol dolum tesislerinin yalnızca ‘Enerji Bölgesi’ ilan edilen Kalecik’te konuşlandırılacağının altını çizdi.

 

Haberin ayrıntıları bugün YENİDÜZEN’de

 

 

 

Bu haber toplam 1237 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler