1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SIRADA KOOP!
SIRADA KOOP!

SIRADA KOOP!

Kooperatif Merkez Bankası iştiraklerinden Koop-Süt’ün geleceği üzerinde tehlike çanları çalıyor. Koop-Süt ile ilgili özellikle geçtiğimiz yıl ciddi tartışmalar yaşanmış, özelleştirme için düğmeye basıldığı ve Türkiye’nin dev firmalarından Ül

A+A-

 

 

 

Kooperatif Merkez Bankası iştiraklerinden Koop-Süt’ün geleceği üzerinde tehlike çanları çalıyor.

Koop-Süt ile ilgili özellikle geçtiğimiz yıl ciddi tartışmalar yaşanmış, özelleştirme için düğmeye basıldığı ve Türkiye’nin dev firmalarından Ülker, Pınar ve Süt-İş’in kuruma talip olduğu kaydedilmişti.

Kurumda şu anda ciddi nakit sıkıntısı yaşanırken, çalışanların maaşlarında tasarrufa gidilerek, sıkıntı çözülmeye çalışılıyor.

Elde edilen bilgilere göre Kooperatif Yönetim Kurulu Başkanı Üstün Tural ve Koop-Süt Müdürü Ümit Ünsal arasında yaşanan ciddi yetki karmaşası da çalışanları huzursuz ediyor.

YENİDÜZEN’e konuşan Koop-Sen Genel Başkanı Mehmetali Güröz, kurum yetkililerinin çalışanlar üzerinde “çok para alıyorsunuz ancak üretmiyorsunuz” şeklinde tehdit kurduğunu söyledi.

Güröz, Koop-Süt’ün satışlarının 2009 yılından itibaren yüzde kırk düştüğünü ve üretilen ürünlerin şu anda satılamadığını kaydetti.

Kurumun çalışanların maaşlarından geçtiğimiz yıl yüzde yirmi üçlük kesintiye gidildiğini dile getiren Güröz,  söz konusu kesintisin yılda iki buçuk milyon TL’ye eş değer olduğunu söyledi. Diğer yandan Koop-Sen, Koop-Süt’teki uygulamaları protesto etmek için grev kararı alırken, 8 Mayıs tarihinde Kooperatif Merkez Bankası iştiraklerinde greve gidileceği kaydedildi.

 

HABERİN AYRINTILARI BUGÜN YENİDÜZEN’DE

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 926 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler