1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SIRADA KİRALIKLAR VAR
SIRADA KİRALIKLAR VAR

SIRADA KİRALIKLAR VAR

Telsim Süper Lig’de 2012 – 2013 futbol sezonu öncesi Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu tarafından belirlenen yabancı uyruklu futbolcu transferi dün itibari ile tamamlandı. Bonservisli transferlerin gerçekleştiği dönemin ardından bugün boşta kalan

A+A-

 

 

Yabancı futbolcu transfer dönemi dün tamamlandı

  

Telsim Süper Lig’de mücadele edecek olan takımlar kadrolarına bonservisli olarak katacakları yabancı futbolculara dün imza attırdı. Boşta kalan yabancı uyruklu futbolcular için kiralık transfer dönemi bugün başlayıp Cuma günü bitecek. Yerli futbolcu kiralık dönemi de dün başlarken, Cuma günü tamamlanacak

 

Küçük Kaymaklı’nın sezon öncesi denemeye aldığı ancak TC kontenjanı hakkını Bilal Ceylan’dan yana kullanması sonrası kadrosuna dahil edemediği Gökhan Bozkaya, dün K.Kaymaklı’ya imza attı. Bozkaya’nın boşta kalan yabancı uyruklu futbolcu transfer döneminde B.Bağcıl’a kiralanması bekleniyor

 

YENİDÜZEN Spor Servisi

 

Telsim Süper Lig’de 2012 – 2013 futbol sezonu öncesi Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu tarafından belirlenen yabancı uyruklu futbolcu transferi dün itibari ile tamamlandı. Bonservisli transferlerin gerçekleştiği dönemin ardından bugün boşta kalan yabancı uyruklu futbolcular için kiralık dönemi başladı. Bu dönem 21 eylül Cuma günü tamamlanacak. Telsim Süper Lig’de mücadele edecek takımlar yeni sezonda kadrolarında bulunduracakları futbolcuları dün KTFF’ye gelerek imza attırdılar.

 

OCAK’TA YABANCILAR İMZALADI

Telsim Süper Lig’in Girne ekiplerinden Türk Ocağı, yeni sezonda kadrosunda yer vereceği futbolculara dün imza attırdı. Bu bağlamda geçtiğimiz sezon kadroda yer alan Adrew Konopelsky’nin yanı sıra bir süredir denemeye alınan Maxwell de kendisini Ocak futbolcusu yapan imzayı attı. Türk Ocağı ayrıca TC kontenjanı hakkını Hasan Uğur Kardal’dan yana kullandı.

 

BERK KAVUNCU SERDARLI’DA

Telsim Süper Lig’in yeni ekiplerinden Serdarlı, dün TC kontenjanı hakkı için kullanacağı savunma oyuncusu Berk Kavuncu’ya imza attırdı. Daha önce Türkiye’de Gençlerbirliği ve Hacettepe Spor’da forma giyen Kavuncu, yeni sezonda Serdarlı için mücadele edecek.

 

BOZKAYA KAYMAKLI’YA İMZA ATTI

Küçük Kaymaklı, yeni sezon öncesi hazırlık döneminde bir süre denediği Gökhan Bozkaya’ya dün futbol federasyonu’na getirerek imza attırdı. Bilindiği gibi Bozkaya’nın yeşil siyahlı formayı giymesi, TC kontenjanı hakkının Bilal Ceylan’dan yana kullanılması sonrası gerçekleşmemişti. Dün Kaymaklı’ya imza atan Bozkaya’nın boşta kalan yabancı uyruklu futbolcu döneminde Bostancı Bağcıl’a kiralık olarak verilmesi bekleniyor.

 

GG’DE YABANCILAR TAMAM

Yabancı futbolcularını dün itibariyle belirleyen bir diğer kulüp Gençlik Gücü oldu. GG, bir süredir denemeye aldığı Boris’in yanı sıra dün Samuel Zokou’yu renkerine bağladı. TC kontenjanı hakkını Cenker’den yana kullanmaktan vazgeçen GG, geçtiğimiz sezon Lapta’da forma giyen Salih Özbir’i renklerine bağlayarak savunmaya takviye yapmış oldu.

 

CONTEH VE DİALLO MTG’DE

Yeni sezon öncesi başkanlık yönünden sıkıntılar yaşayan ve sezonu geç açan Mağusa Türk Gücü yabancı futbolcularını belirledi. Bir dönem Lefke forması giyen ve sezon öncesi Yenicami ile Hamitköy’de denenen Julius Conteh, MTG’ye transfer oldu. Conteh ile birlikte geçtiğimiz sezon B.Bağcıl ve Gönyeli formaları giyen Diallo yeşil sarılı takımın yeni yabancıları oldu.

Dün itibarı ile Futbol Federasyonu’na yabancı futbolcularını bildiren kulüpler ve oyuncular şöyle:

 

Çetinkaya: Patrick Batshi, Kpah Sherman, Selçuk Tekeci, Cedric Fein      

Mağusa Türk Gücü: Juilus Conteh, Mouhammadou Diallo      

K.Kaymaklı: Debola Ogunsege, Bilal Ceylan, Carlos Alperto Dosontos, Gökhan Bozkaya     

Yenicami: Özenç Albayrak, Joseph Amoah, Michael Gbeke Ezekiel, Geofrey Massa     

Cihangir: Ferda Uygun, Eteme Stephane, Akana Williem, Ekele Patrick     

Lefke: Deniz Enyong, Joseph Abouna, Odjede Lawson Anthony        

Doğan T.B.: Issa Zuma Kamara, Muteba Morris, Ceyhun Eriş

B.Bağcıl: Cenker Pehlivan, Slaka Bangoura, Sammory Emannuel    

Lapta: Denis Lartey, Mladen Brikic, Murat Özkan 

Türk Ocağı: Ofuyah Maxwell, Hasan Uğur Kardal, Andrew Konopelski,      

Göçmenköy: Halil İbrahim, Mbida Anicet Florent, Tabi Eyeya

Gençlik Gücü: Salih Özbir, Samuel Fabrice Zokou, Mahougon Boris

Serdarlı: İbrahim Kabore, İbrahim Faye, Berk Kavuncu, İdris Oluwaseun Nurudeen       

Hamitköy: Sedat Sabriev, Tevrat Yüksel, Kenneth Ngwoke    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 779 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler