1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SINIFLAR DOLDU, TAŞTI!
SINIFLAR DOLDU, TAŞTI!

SINIFLAR DOLDU, TAŞTI!

2012 – 2013 yeni eğitim yılındaki sorunlar kaosa dönüştü. Eğitim yılının ikinci haftasına girilmesine rağmen öğretmen eksikleri devam ederken, bu eksiklerin birçok okulda yaşanan ‘öğrenci artışından’ kaynaklandığı dile getirildi. Kimi an

A+A-

 

 

2012 – 2013 yeni eğitim yılındaki sorunlar kaosa dönüştü. Eğitim yılının ikinci haftasına girilmesine rağmen öğretmen eksikleri devam ederken, bu eksiklerin birçok okulda yaşanan ‘öğrenci artışından’ kaynaklandığı dile getirildi. Kimi ana sınıflarda bir sınıftaki öğrenci sayısı 15 ila 20 arasında olması gerekirken, bu sayı 35’e kadar ulaştı.

 

2012 – 2013 yeni eğitim yılındaki sorunlar kaosa dönüştü. Eğitim yılının ikinci haftasına girilmesine rağmen öğretmen eksikleri devam ederken, bu eksiklerin birçok okulda yaşanan ‘öğrenci artışından’ kaynaklandığı dile getirildi. Özellikle ilkokullarda büyük bir artış gözlemlenirken, bu artışların ithal işgücü nedeniyle ülkeye gelen yabancı işçilerin çocukları olduğu belirtildi. Ana sınıflarda bir sınıftaki öğrenci sayısı 15 ila 20 arasında olması gerekirken, bu sayı bazı okullarda 35’e kadar ulaştı. Bir kısım okulda öğrenci artışı nedeniyle yeni şube açılırken, bir kısım da bina eksikliği nedeniyle öğrencilere kalabalık sınıflarda ders veriyor. Bazı okullar ise kayıtlarını dondurduğunu dile getirdi.    

 

 

KTÖS Genel Sekreteri Şenel Elcil: Düzova-Cihangir, Dikmen, Çatalköy, Alsancak, Akdoğan ilkokullarıyla Alasya Vakıf Anaokulu’nun yoğun olduğunu açıkladı.

 

Alsancak İlkokulu Müdürü Fatma Öztabay: Bu yıl bölgede inşası yapılan Merit Hotel’de çalışan elemanların çocukları okula kayıt yaptırdı, okul nüfusunda bir artış yaşandı.

 

Dikmen İlkokulu Müdür Muavini Kağan Bahçeci: Okuldaki öğretmen eksikliğinin devam ediyor. Lefkoşa- Girne anayolu üzerinde yapılan sitelerdeki çocuklar bize kayıt yaptırdı, artış oldu.

 

Necati Taşkın İlkokulu Müdür Muavini Ramadan Cihangirli: Bu yıl birinci sınıf öğrencilerinde sayı arttı. Öğretmen eksikliğimiz var.

 


VELİLER İSYAN ETTİ

İskele Maarif Anaokulu'nda ise dün veliler, çocuklarını sınıflara sokmayarak ilginç bir eylem gerçekleştirdi. 2011 yılında faaileyete giren anaokulun eksikleri iki yıldır tamamlanmadı. İlkokula bağlı olmayan, nereye bağlı olduğu da belli olmayan anaokulun yönetim kadrosu olmadığı gibi, hademe ve öğretmen eksikliği de mevcut. İki yıldır sorunların devam ettiği gerekçesiyle veliler bir birlik oluşturarak, sorunlarına çözüm arayışına girdi. Dün sabah, veliler çocuklarını okula götürdü ancak derslere sokmadı. (BYA) 

 

Haberin ayrıntıları bugün YENİDÜZEN’de

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1145 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler