1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI
SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI

SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI

Atatürk Öğretmen Akademisi’ne (AÖA) yeni eğitim yılında alınacak 20 öğrencinin belirleneceği giriş sınavının ilk basamağı olan ve bugün yapılan yazılı sınavın sonuçları açıklandı. Sınavla ilgili detayların Atatürk Öğretmen Akademisi internet sitesin

A+A-

Atatürk Öğretmen Akademisi’ne (AÖA) yeni eğitim yılında alınacak 20 öğrencinin belirleneceği giriş sınavının ilk basamağı olan ve bugün yapılan yazılı sınavın sonuçları açıklandı.

Sınavla ilgili detayların Atatürk Öğretmen Akademisi internet sitesinden (http://www.aoa.edu.tr) öğrenilebileceği belirtildi.

Akademi binasında bu sabah yer alan giriş sınavında başarılı olanlarla yapılacak mülakat sonrasında, sınıf öğretmenliği bölümüne 10 ve okul öncesi eğitim öğretmenliği bölümüne 10 öğrenci alınacak. Sınava 161 aday başvurdu.

Yazılı sınavda başarılı olanlar, 27 - 28 Eylül tarihlerinde akademide mülakata alınacak ve okula kesin kayıt hakkı kazananlar mülakat sonrasında açıklanacak.

Atatürk Öğretmen Akademisi’nin yazılı giriş sınavı, yürürlükteki lise müfredatı kapsamında her biri 25 sorudan oluşan Türkçe, Sosyal Bilimler, Matematik, Fen Bilimleri ve İngilizce olmak üzere 5 alt testten oluştu.

AÖA yazılı giriş sınav sonuçlarına ve tercihlerine bağlı olarak Sınıf Öğretmenliği ile Okulöncesi Eğitim Öğretmenliği Programları için toplam kontenjan sayısı kadar aday mülakat hakkı kazanacak. Ancak, mülakat hakkı kazanan en son sıradaki adaylar ile aynı puanı alan tüm adaylar mülakata çağrılacak.

Yazılı giriş sınavı ve mülakat sonrasında başarılı olacak adayların kesin kayıtları Atatürk Öğretmen Akademisi’nde 27 - 28 Eylül tarihlerinde yapılacak.

 

 

 

 

Bu haber toplam 1905 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler