1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SİMENİRİ GAZETESİ: ELEKTRİK ALIMI KAÇINILMAZ
SİMENİRİ GAZETESİ: ELEKTRİK ALIMI KAÇINILMAZ

SİMENİRİ GAZETESİ: ELEKTRİK ALIMI KAÇINILMAZ

KKTC’den elektrik alımına devam edilmesi yönündeki anlaşmanın, Rum Elektrik İdaresi (AİK)’nin elektrik enerjisi alımının kaçınılmaz olduğu değerlendirmesinde bulunmasının ardından yapıldığı belirtildi.

A+A-KKTC’den elektrik alımına devam edilmesi yönündeki anlaşmanın, Rum Elektrik İdaresi (AİK)’nin elektrik enerjisi alımının kaçınılmaz olduğu değerlendirmesinde bulunmasının ardından yapıldığı belirtildi.
Rum basınından Simerini gazetesi; “İşgal Bölgelerinden Elektrik Alımı Kaçınılmaz” başlığıyla aktardığı haberinde, elde ettiği bilgilere dayanarak KKTC’den elektrik akımı alımına ilişkin anlaşmanın yenilenmesinin, Rum hükümetinin onayı ve AİK’in, Vaisiliko Elektrik Santrali’ndeki 4 ve 5’inci üniteler çalışana kadar geçici bir dönem KKTC’den elektrik akımı alınmasının kaçınılmaz olduğu değerlendirmesinde bulunmasının ardından yapıldığını yazdı.
Habere göre KKTC’den elektrik akımı alınmasına ilişkin ikinci anlaşmaya imza koyan Rum Ticaret ve Sanayi Odası’yla (KEVE) iş birliği yapan ekonomist Kostas Apostolidis, cuma günü kendisi ile AİK arasında bir anlaşma yapıldığını, ardından da Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu ile kendisi arasında KKTC’den elektrik alımına ilişkin anlaşmanın yapıldığını ifade etti.
Apostolidis, (Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu’yla yapılan) anlaşmanın, Şubat 2012 tarihine dek 120 megavata kadar elektrik akımı alımını öngördüğünü ifade etti.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 842 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler