1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'ŞİMDİ SİYASET ZAMANIDIR'
ŞİMDİ SİYASET ZAMANIDIR

'ŞİMDİ SİYASET ZAMANIDIR'

DAÜ-SEN, üyelerine, akademisyenlere ve toplumun tüm duyarli kesimlerine siyasete sahip çıkmaya, katkı koymaya ve siyaset yapmaya çağırdı.

A+A-

 

 

DAÜ-SEN, üyelerine, akademisyenlere ve toplumun tüm duyarli kesimlerine siyasete sahip çıkmaya, katkı koymaya ve siyaset yapmaya çağırdı.

 

DAÜ-SEN’in konu ile ilgili açıklamasının tam metni şöyle:

Artık açıkça belli olmuştur ki belediye başkanıyla, bakanlarıyla, milletvekilleriyle, başbakanıyla UBP Hükümeti ülkemizi ekonomik olarak büyük bir krize sokmuş, idari olarak iflas ettirmiş ve tüm toplumu psikolojik bunalıma sokmuştur. Bu hükümetin gitmesi artık her açıdan zaruri bir hal almıştır.

Ancak bu hükümetin gitmesi ile sorunların bir anda çözülmesi mümkün değildir. Yapılması gereken toplumun duyarlı, bilgili ve çalışmaya hazır tüm güçlerini sorunlarının çözümü için seferber etmektir. Bunu yapacak kurum da siyasettir. Siyaseti, televizyon ekranlarından seyredilen bir olgu olmaktan çıkarmalıyız. Siyasetin kendisi de cemaatçiliği bırakıp kapılarını tüm kesimlere açmalıdır.

Bugün UBP hükümetinin toplumumuza yaşattıkları bir kader değildir. Ülkemiz ahlakı güzel, birikimini toplum için kullanan, bilgili, deneyimli ve adaletli insanlarla doludur. Bu değerli insanları siyasete katmak hepimizin elindedir. Siyaset kurumunun her konuda duruşunu; hak ve adalet çizgisinde, yönetimini ise liyakat esaslı düzenlemesini ve toplumsal menfaatleri ön plana çıkarmasını sağlamak bizlerin elindedir. Toplumumuz bu değişimi başarabilir.

 

Adaletli, şeffaf, hesap verebilir bir düzen için, kendi evimizin efendisi olmak için üyemiz olsun veya olmasın başta akademisyenler olmak üzere, ülkemizin tüm duyarlı, bilgili, aydın kesimlerini siyasete girmeye, siyasete sahip çıkmaya, katkı koymaya ve siyaseti zorlamaya çağırıyoruz. Siyaseti ötekileştirme, aşağılama ve yargılama işin en kolay tarafıdır. Rahat köşelerimizde siyaseti eleştirecek dönem bitmiştir. Aydın insanların görevi elini taşın altına koymak ve somut işlerin yapılması için uğraş vermektir. Meclis’te temsil edilen, edilmeyen veya Meclis’te bulunmak istemeyen tüm partilere katkıda bulunmamızın zamanı gelmiştir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 418 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler