1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ŞİMDİ SİM ZAMANI
ŞİMDİ SİM ZAMANI

ŞİMDİ SİM ZAMANI

Kanal SİM yeni yayın dönemine olay yerinden canlı yayınlarla, kaliteli programlarla ve güçlenen kadrosuyla 1 Ekim’de başlıyor

A+A-

 

 

Kanal SİM yeni yayın dönemine olay yerinden canlı yayınlarla, kaliteli programlarla ve güçlenen kadrosuyla 1 Ekim’de başlıyor.

 

Yeni yayın döneminde Kanal SİM ekranında ses getiren haber programlarının yanısıra kaliteli sanat, eğitim, spor, kültür, aktüalite ve eğlence programları da yer alacak.

 

Yeni dönemde Kanal SİM ailesine katılanlar arasında Nezire Gürkan, Hasan Kahvecioğlu, Cenk Mutluyakalı, Arda Gündüz, Kuzey Tarık, Zekai Altan, Ali Volkan, Besim Erdenay, Cemil Garip, Çilen Ulusoy, Neval Çelebioğlu Akgürgen ve Latif Abbasoğlu gibi isimler yer de alıyor.

 

 

Yeni yayın dönemi tanıtımlarında ‘ŞİMDİ AŞK ZAMANI’-‘ŞİMDİ SİM ZAMANI’ konseptini kullanan Kanal SİM, 1 Ekim’den itibaren ‘daha güçlü, daha farklı, daha dinamik’ bir yayıncılık anlayışıyla izleyici karşısına çıkıyor.

‘Kıbrısın çok taraflı haber kanalı’ sloganıyla 2009 yılından bu yana hem karasal vericiden hem de Türksat uydusu üzerinden yayınlarını sürdüren Kanal SİM, yeni yayın dönemine iddialı giriyor.

1 Ekim pazartesi başlayacak yeni dönemde Kanal SİM’de yeni isimler ve yeni programlar dikkat çekiyor.

Ülkenin en dinamik haber merkezine ve deneyimli ekran yüzlerine sahip Kanal SİM yeni dönemde ‘olay yerinden sürekli canlı yayınlar’ yaparak televizyon haberciliğinde fark yaratmaya hazırlanıyor.

Kanal SİM yeni yayın döneminde ayrıca sanat, spor ve eğlence içerikli programlarıyla da her kesimden izleyiciye kaliteli alternatifler sunuyor.

 

OLAY YERİNDEN CANLI YAYIN

 

UNITED Medya Grubu çatısındaki YENİDÜZEN gazetesi ve SİM FM’le birlikte geniş ve kaliteli bir ekibe sahip olan Kanal SİM’in yeni yayın dönemindeki en önemli atılımlarından biri, ‘olay yeri haberciliği’ne ağırlık vermesi olacak. Teknolojinin yeniliklerinden 3-G sistemi ile canlı yayın imkanı veren cihazı kısa bir süre önce bünyesine katan Kanal SİM, kaliteli ve düzeyli stüdyo programlarına ülkenin her yerinden, anında yapılacak canlı yayınları da katacak.

Kanal SİM Haber Merkezi ekibi gelişmeleri en doğru ve hızlı biçimde, canlı yayınla izleyiciye aktaracak.

Ayrıca yeni dönemde hafta içi her gece saat 23.00’te ‘Gece Raporu’ adlı programla günün ve gecenin gelişmeleri canlı yayında izleyiciye aktarılacak.

 

YENİ PROGRAMLAR, YENİ YÜZLER

 

1 Ekim Pazartesi günü başlayacak yeni dönemde Kanal SİM ekranında birbirinden değerli isimler ekranda olacak. Mevcut programlara yepyeni programlar eklenecek.

Geniş yelpazedeki program çeşitliliğiyle haber programlarının yanısıra sanat, spor, kültür, aktüalite ve eğlence programları Kanal SİM’in zengin içeriğine daha bir zenginlik katacak.

Yeni yayın döneminde Kanal SİM ailesine Nezire Gürkan, Hasan Kahvecioğlu, Cenk Mutluyakalı, Arda Gündüz, Kuzey Tarık, Zekai Altan, Ali Volkan, Besim Erdenay, Cemil Garip, Çilen Ulusoy, Serkan Soyalan, Neval Çelebioğlu Akgürgen, İzzet Günsay ve Latif Abbasoğlu gibi önemli isimler katılacak.

 

HABER PROGRAMLARI DAHA DA GÜÇLÜ

 

Haber programlarıyla her dönem fark yaratan Kanal SİM, yeni yayın dönemine daha dinamik bir habercilik anlayışı ve daha güçlü ekiple giriyor.

Birbirinden değerli isimlerin hazırlayıp sunduğu haber programlarına yenileri ekleniyor.

Hasan Kahvecioğlu, Nezire Gürkan ve Cenk Mutluyakalı Salı akşamları ‘MEDYA ÇORBASI’nda olayların perde gerisini tartışacak.

Sami Özuslu ve Damla Özel hafta içi hergün ‘SABAH KAHVESİ’nde basının ve ülkenin gündemini izleyiciye aktaracak.

Damla Özel’le ‘RADYO GAZETESİ’, Meyil Adakul’la ‘ÖĞLEN POSTASI’, Hıfsiye Ruh’la ‘DÜNYA TURU’, Aysu Basri Akter’le ‘GÜNÜN GETİRDİKLERİ’ gün boyunca ekranda olacak. 19.00’daki ‘ANA HABER BÜLTENİ’ni Baykan Gürses Özdağ, 23.00’teki ‘GECE RAPORU’nu ise Serkan Soyalan sunacak.

Haber merkezi, 3-G sistemi ile gün boyu olay yerinden canlı haber aktaracak.

 

ZENGİN, FARKLI SPOR PROGRAMLARI

 

Yeni yayın döneminde Kanal SİM sporda da fark yaratacak.

Çilen Ulusoy ile Cemil Garip Perşembe günleri saat 17.00’de ‘BAŞLAMA VURUŞU’nda futbolda hafta sonu oynanacak maçlar öncesinde takımlardaki son gelişmeleri aktaracak.

Pazar geceleri ‘SİM FUTBOL’da Haldun Oktay, Besim Erdenay ve Cemil Garip görüntüler eşliğinde bütün maçların analizini yapacak.

Ali Volkan ve Serkan Soyalan ise Pazartesi akşamları ‘SPOR SİSTEM’de sporu farklı bakış açılarıyla ele alacak.

Yeni yayın döneminde ‘NEV’LE SAĞLIK İÇİN SPOR’ adlı program da yayına girecek. Neval Çelebioğlu Akgürgen yönetimindeki uzman ekibin uygulamalı spor dersleri Pazartesi, Çarşamba ve Cuma sabahları Kanal SİM ekranında olacak. Pazar günleri ise aynı ekibin hazırladığı ‘ÇOCUKLARLA SAĞLIK İÇİN SPOR’ yayınlanacak.

Yeni yayın döneminde av meraklıları da Kanal SİM izleyecek. Dr. Latif Abbasoğlu’nun hazırlayıp sunacağı ‘AVLI-YORUM’ programı her Cuma 20.00’de yayına girecek.

 

ARDA GÜNDÜZ, KUZEY TARIK

 

Kanal SİM ekibine katılan yeni isimler arasında ünlü sanatçılar Arda Gündüz ve Kuzey Tarık da var.

Arda Gündüz Çarşamba akşamları saat 22.00’de ‘MÜZİK’CHE’ isimli programla canlı yayında müzik eşliğinde konuklarıyla sohbet edecek.

Kuzey Tarık ise cumartesi akşamları saat 20.00’de ‘POZİTİF ENERJİ’yle izleyici karşısında olacak. Kuzey Tarık ayrıca hafta içi her sabah 7.00’den 9.00’a kadar SİM FM’de ‘GÜNAYDIN KIBRIS’ı hazırlayıp sunacak.

 

KÜLTÜR-SANAT-EĞİTİM PROGRAMLARINDA YENİ HAMLELER

 

Kanal SİM’de 1 Ekim’den itibaren yayına girecek programlar arasında kültür, sanat ve eğitimin ayrı bir yeri bulunuyor.

Çamay Çiçekseven’in hazırlayıp sunduğu ödüllü program ‘SİM ART’ bu dönemde de izleyiciyle buluşacak.

Evrensel müzik kültürüyle ilgili bilgiler ve örneklerin yer aldığı ‘SANATSAL’ programını İhsan Gürel hazırlayacak, Çamay Çiçekseven sunacak.

Kanal SİM’de her Pazar klasik müzik ziyafeti yer alacak. Seçkin konserlerin yer alacağı ‘KLASİK MÜZİK’ her hafta müzikseverlerle buluşacak.

Barış Uzunahmet, Salih Sarpten ve Hasan Alicik’in hazırlayıp sunduğu ‘BİLİMSEL EĞİTİM’ Salı 17.00’de, Serkan Soyalan’ın hazırlayıp sunduğu ‘NOT DEFTERİ’ ise Çarşamba 17.00’de eğitimle ilgili bütün gelişmeleri ele alacak.

Yonca Kanı Oğuz’un hazırlayıp sunduğu ‘HAFTA SONU EKSPRESİ’ yeni dönemde de Cumartesi 09.00 ile 12.00 arasında yayınlanacak.

Güven Bengihan ve Devrim Barçın’la ‘KTAMS HAFTAYI DEĞERLENDİRİYOR’ programı Cuma 17.00’de, Umut Özkaleli ve Ömür Yılmaz’la ‘İSMİ LAZIM DEĞİL’ programı Cumartesi 21.00’de ekrana gelecek.

Armağan Candan’ın hazırlayıp sunduğu ‘AVRUPALI’ Pazartesi 17.00’de, Orhan Tolun ve Özbek Dedekorkut’un hazırlayıp sunduğu ‘TURİZM MECLİSİ’ Salı 20.00’de, Ahmet Polili’nin hazırlayıp sunduğu ‘TARIMI TARTIŞALIM’ Cumartesi 15.00’te yayına girecek.

Hakkı Yücel, Tufan Erhürman ve Niyazi Kızılyürek’le ‘GAİLELİ SOHBETLER’ ise Çarşamba akşamları izleyiciyle buluşacak.

Kıbrıs Medya Toplum Merkezi (CCMC) tarafından hazırlanan iki dilli Türkçe-Rumca kısa belgeseller hergün ana haber sonrası kanal SİM izleyicisiyle buluşacak.

Yemek kültürü denilince akla gelen ilk isimlerden Zekai Altan da yeni dönemde Kanal SİM’de olacak. Zekai Altan ‘ADA LEZZETİ’ni hazırlayıp sunacak.

İzzet Günsay ‘OTO-VİZYON’ programıyla izleyicileri otomobil sektörüyle buluşturacak.

Çamay Çiçekseven’in hazırlayıp sunacağı ‘SOSYAL SORUMLULUK’ programı ise, vizyonu ve içeriğiyle ‘farkındalık’ yaratacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 951 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler