1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ŞİMDİ DE ÖĞRENCİLERE YASAK
ŞİMDİ DE ÖĞRENCİLERE YASAK

ŞİMDİ DE ÖĞRENCİLERE YASAK

Hükümetin önce kamu görevlilerine, daha sonra da Sanayi Odası üyelerine, Kıbrıs Cumhuriyeti pasaportu ile seyahat yasağı getirmesinin ardından şimdi de Avrupa’da master ve doktora yapan öğrencilere benzeri bir uygulama başlattı. KTÖS bugün yaptığı

A+A-

 

 

Hükümetin önce kamu görevlilerine, daha sonra da Sanayi Odası üyelerine, Kıbrıs Cumhuriyeti pasaportu ile seyahat yasağı getirmesinin ardından şimdi de Avrupa’da master ve doktora yapan öğrencilere benzeri bir uygulama başlattı.

 

KTÖS bugün yaptığı yazılı açıklamada, master ve doktora öğrencilere Kıbrıs Cumhuriyeti pasaportu ile seyahat etmeleri halinde burs almalarının engellendiğini açıkladı.

 

KTÖS’ün açıklamasının tam metni şöyle;

 

 

 

Ambargo, izolasyon yalanı üstüne politika yapan anlayış, Kıbrıslı Türklere ambargo ve izolasyonları uygulayanlardır.

        

Kıbrıs sorunu ile ilgili görüşme sürecinin çıkmaza girmesi ve Kıbrıslı Rumların Kıbrıs Cumhuriyeti olarak AB dönem başkanı olmalarını bahane eden anlayış, Kıbrıs Türk toplumuna yönelik misillemelere başlamıştır. İşbirlikçi UBP hükümeti, AKP’den aldığı talimatlarla Kıbrıs Cumhuriyeti pasaportu kullanılmaması için yasaklama getirmiştir. Özellikle Avrupa’da master ve doktora yapan öğrencilerimizin Kıbrıs Cumhuriyeti ile seyahat etmeleri durumunda, burs almalarını engelleyen uygulama, tam bir ambargodur. Görüleceği üzere her gün Kıbrıslı Rumları ambargo uygulamakla suçlayan Sn. Eroğlu, UBP Hükümeti ve TC yetkilileri aslında ambargoyu uygulayanlardır.

        

İşlerine geldiğinde Kıbrıs Cumhuriyeti ve garantörlük görevlerini hatırlayanlar, işlerine gelmediğinde Kıbrıslı Türklere yönelik her türlü baskıyı ve yaptırımı ortaya koymaktan çekinmemektedirler.

        

Bilinmelidir ki, Kıbrıslı Türklerin üzerinden ayrılıkçı politika yürütenlerin ve Kıbrıslı Türkleri uluslar arası hukukun dışına çıkaranların politikaları iflas etmiştir. TC’den aldıkları talimatlarla ambargo ve izolasyonu dilinden düşürmeyen Sn. Eroğlu ve işbirlikçi UBP Hükümeti, esas ambargoyu uygulayanlardır. Yalanlarla, toplumu aldattığını sananların Kıbrıslı Türklere yaptıkları eziyetin karşısında olmaya ve mücadeleyi uluslar arası alana taşımaya devam edeceğiz.”

 

 

           

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 3888 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler