1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ŞİMDİ DE KAÇAK DOKTOR!
ŞİMDİ DE KAÇAK DOKTOR!

ŞİMDİ DE KAÇAK DOKTOR!

Ülkedeki mevcut yasaların yetersizliği ve denetimsizlik nedeni ile kaçak çalışanların sayısı her geçen gün artıyor. Artan kaçak çalışan sayısı ile birlikte, insan sağlığını tehdit yeni eden iş türleri de meydana çıkıyor. Kaçak iş konuları ve yasal boşlukl

A+A-

 

 

 

Ülkedeki mevcut yasaların yetersizliği ve denetimsizlik nedeni ile kaçak çalışanların sayısı her geçen gün artıyor. Artan kaçak çalışan sayısı ile birlikte, insan sağlığını tehdit yeni eden iş türleri de meydana çıkıyor. Kaçak iş konuları ve yasal boşluklar, Türkiye’de bulunan bazı turizm firmalarının da durumdan faydalanmasını sağlıyor. Son olarak geçtiğimiz gece, Lefkoşa’da beş yıldızlı bir otelde gerçekleştirilen organizasyon, Tabipler Odası ve odaya bağlı tabipleri çileden çıkmasını sağladı.

 

“MEDİTASYON BAŞLIĞI ALTINDA, SÖZDE TEDAVİ UYGULUYORLAR”

 

Türkiye’ye bağlı bir turizm firmasının organize ettiği ve sözde alternatif tıp uygulamalarını yapıldığı organizasyon, ülkeye turist olarak giriş yapan iki yabancı uyruklu şahıs tarafından uygulanıyor. Söz konusu iki kişi, meditasyon teknikleri ile birlikte ilaçsız tedavi yöntemleri de uygulayarak, katılımcıların bazı hastalıklarını iyileştirdiklerini iddia ediyorlar. Özellikle gözlük kullanan katılımcılara yapılan seanslar sonrasında, “artık gözlük takmanıza gerek yok” şeklinde sağlığı riske edici teşviklerde bulunan kişiler, bu işlem karşısında 950 TL gibi bir meblağ alıyor.

 

HABERİN AYRINTILARI BUGÜN YENİDÜZEN’DE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1230 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler