1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ŞİMDİ DE GÜZELYURT TÜK AMBARI!
ŞİMDİ DE GÜZELYURT TÜK AMBARI!

ŞİMDİ DE GÜZELYURT TÜK AMBARI!

Güzelyurt bölgesindeki TÜK ambarı, Türkiyeli bir tüccara peşkeş çekildi, bölgedeki çiftçiler isyan etti. UBP Hükümeti, Toprak Ürünleri Kurumu (TÜK) ‘ün Güzelyurt’ta bulunan ambarını Türkiyeli bir tüccara peşkeş çekerken, bölgedeki çiftçile

A+A-

 

 

 

Güzelyurt bölgesindeki TÜK ambarı, Türkiyeli bir tüccara peşkeş çekildi, bölgedeki çiftçiler isyan etti.

 

UBP Hükümeti, Toprak Ürünleri Kurumu (TÜK) ‘ün Güzelyurt’ta bulunan ambarını Türkiyeli bir tüccara peşkeş çekerken, bölgedeki çiftçilere de ambarın küçük bir alanını tahsis etti.

 Güzelyurt bölgesinde bulunan TÜK ambarının büyük bir bölümünün şahısa kiralanması kimi çiftçiyi isyan ettirdi. Arpalarını koymak için büyük ambara ihtiyaç duyan çiftçiler, kendilerine verilen küçük alanın yetersiz olduğundan yakındı.

 

“HASAT ZAMANI GÖRÜLECEK”…

 

Çiftçiler Birliği Başkanı Alican Kabakçı, Türkiyeli tüccara narenciye paketleme işi yapması için ambarın verildiğini, çiftçilerin başka bir ambara taşındığını vurgulayarak, hasat döneminde tonlarca arpanın yeni yapılacak ambara sığıp sığmayacağının da görüleceğini söyledi.

 

“YENİ AMBAR YAPTIK”…

 

TÜK Müdürü Ragıp Ratip ise yatırımcılarla böyle uygulamalar yapıldığını, mevcut ambarın yanına bir ambar daha yapılarak bölgedeki çiftçilerin tüm ihtiyaçlarının karşılayacak kapasitede olduğunu söyledi.

 

“PEŞKEŞ ÇEKİLDİ”…

 

TÜK eski Müdürü Cevat Adakul: “Ancak aynı alanda iş yapan birisi, toplum ihtiyacı açısından 1- 2 aylığına buğday küspe gibi ürünleri getirip, ambarlardan birinde temin edip geri alabilir. Ambardaki malı bittiği zaman ise orayla ilişkisi kesilir. Ancak uzun süreli bir kiralama birilerinin peşkeş çekmesidir” dedi.

 

HABERİN AYRINTILARI BUGÜN YENİDÜZEN’DE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1481 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler