1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ŞİMDİ DE GİRNE’YE CAMİ
ŞİMDİ DE GİRNE’YE CAMİ

ŞİMDİ DE GİRNE’YE CAMİ

Haspolat Meslek Lisesi’nde açılan İlahiyat Bölümü ile başlayan ve Külliye projesi ile doruğa ulaşan dini yatırımlar konusuna, şimdi de Girne dâhil oluyor. İhtiyaç olduğu gerekçesi ile Doğanköy – Beylerbeyi yolu üzerinde inşası planlanan, yakla

A+A-

 

Haspolat Meslek Lisesi’nde açılan İlahiyat Bölümü ile başlayan ve Külliye projesi ile doruğa ulaşan “dini yatırımlar” konusuna, şimdi de Girne dâhil oluyor. İhtiyaç olduğu gerekçesi ile Doğanköy – Beylerbeyi yolu üzerinde inşası planlanan, yaklaşık iki yüz kişilik cami projesi için start verildi.

Öte yandan YENİDÜZEN’e açıklama yapan güvenilir kaynaklar gelecek aylarda Girne Amerikan Üniversitesi yolu üzerine de bir cami inşa edileceğini iddia etti.

Haspolat Meslek Lisesi’nde açılan İlahiyat Bölümü ile başlayan ve Külliye projesi ile doruğa ulaşan dini yatırımlar konusuna, şimdi de Girne dâhil oluyor. İhtiyaç olduğu gerekçesi ile Doğanköy – Beylerbeyi yolu üzerinde inşası planlanan, yaklaşık iki yüz kişilik cami projesi için start verildi. Cami projesi ile ilgili hiçbir resmi açıklama veya bilgilendirme yapılmadı.

Öte yandan YENİDÜZEN’e açıklama yapan güvenilir kaynaklar gelecek aylarda Girne Amerikan Üniversitesi yolu üzerine de bir cami inşa edileceğini iddia etti. Son olarak Doğu Akdeniz Üniversitesinde (DAÜ), yine ihtiyaç olduğu iddia edilerek bir cami projesinin başlatılacağı resmilik kazanmıştı. Son bir yılda ülkede dini yatırımların büyük ivme kazanması ve özellikle eğitim kurumları ile din unsurlarının bütünleştirilme çabası gözlerden kaçmaz bir hal almış duruma girdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 2436 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler