1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SIKI DENETİM
SIKI DENETİM

SIKI DENETİM

Güney Kıbrıs'ta kuzey plakalı araçlara sıkı denetim yapılıyor.

A+A-

 

 

 

Akıncılar köyü sakini Kıbrıslı Türk Coşkun Alaslan’ı evine kadar takip ederken tutuklanan üç Kıbrıslı Rum polisin serbest bırakılması talebiyle Kermiya geçiş noktasının güney bölümünde protesto düzenleyen Kıbrıslı Rumların sayıları azalsa da, bu kez güneydeki polis kuzey plakalı araçlara sıkı kontrol uygulamaya başladı.

Güneyden kuzeye geçerken YENİDÜZEN’e bilgi veren vatandaşlar, Kıbrıs Rum polisinin güneye giriş ve çıkışlarda hali hazırda var olan kontrol noktalarına yenilerini eklediklerini ve rastgele belirledikleri kuzey plakalı araçları sıkı kontrolden geçirdiklerini söyledi.

Bir sürücüye arkadaki yolcunun emniyet kemeri takmaması nedeniyle ceza yazıldığını söyleyen vatandaşlar, ilk kez böyle bir uygulama ile karşılaştıklarını belirterek Kıbrıs Rum polisinin uygulamasının, üç Kıbrıslı Rum polisin Akıncılar köyünde tutuklanmasına karşı misilleme olarak hayata geçirildiği yorumunu yaptılar.

Güney ile kuzey arasında geçişler, yine eski Avrupa Parlamentosu Üyesi Marios Matsakis’in de içinde bulunduğu küçük bir grup protestocu nedeniyle dün kısa bir süreliğine aksasa da herhangi bir tatsız olay yaşanmadı.

 

 

Bu haber toplam 966 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler