1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'ŞİİR OTOBÜSÜ' KALKIYOR
ŞİİR OTOBÜSÜ KALKIYOR

'ŞİİR OTOBÜSÜ' KALKIYOR

"Fikret Demirağ" sokağı açılıyor Kıbrıs Türk Sanatçı Yazarlar Birliği'nin organizasyonu ile "Şiir Otobüsü" bugün saat 11.00'de Lefkoşa Terminal Alanı'nda Lefke'ye hareket edecek. Ayrıca, Lefke'de bir sokağa Fikret Demirağ'ın ismi verilecek. Kıbrıs Türk

A+A-

 

"Fikret Demirağ" sokağı açılıyor


Kıbrıs Türk Sanatçı Yazarlar Birliği'nin organizasyonu ile "Şiir Otobüsü" bugün saat 11.00'de Lefkoşa Terminal Alanı'nda Lefke'ye hareket edecek.
Ayrıca, Lefke'de bir sokağa Fikret Demirağ'ın ismi verilecek.
Kıbrıs Türk Sanatçı Yazarlar Birliği Başkanı Neşe Yaşın'ın verdiği bilgiye göre, geçtiğimiz yıl yitirdiğimiz değerli şair Fikret Demirağ'ın 72. doğum günü anısına çeşitli etkinlikler düzenleniyor.
Bugün, Demirağ'ın çocukluğunun geçtiği, şiirlerinde ağırlıkla yer alan Lefke'ye hareket edecek Şiir Otobüsü ile başlayacak etkinlikler, doğum günü olan 10 Ocak Salı günü 15.00'de anıt mezarın açılışı, şiirler ve müzikle doğum günü kutlaması ve bir Kıbrıslı Türk ve bir Kıbrıslı Rum genç şairin şiir kitabı dosyasına verilecek Fikret Demirağ Ödülü'nün takdimi ile sona erecek.
Etkinliklere Kıbrıslı Rum şair ve yazarların yanısıra Türkiye Yazarlar Senikası'nı temsilen yönetim kurulu üyesi C.Hakkı Zariç de katılacak.

ETKİNLİK PROGRAMI ŞÖYLE:

8 Ocak Pazar
11.00: Şiir otobüsüyle Lefke'ye hareket için Lefkoşa otobüs terminalinde buluşma.
( Lefke'de bir sokağa Fikret Demirağ'ın adı verilecek, evine gidilecek, şiirlerin okunup anıların paylaşılacağı yemekten sonra geri dönülecek.)

10 Ocak Salı
15:00: Lefkoşa Mezarlığında buluşma ve anıt mezarın açılışı
17.00: Türkiye Yazarlar Sendikası, Kıbrıs Yazarlar Birliği, Kıbrıs Türk Sanatçı ve Yazarlar Birliği ortak bildirisinin imzalanması
18:00: İyi ki doğdun Fikret: Şiirler ve Müzikle Fikret Demirağ 72. Doğum Günü Kutlaması ( Naci Talat Vakfı),
Fikret Demirağ Şiir Ödülü'nün takdimi.

 

Bu haber toplam 1071 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler